Baudīsim Balticu 2015 kopā!

 

Sveiciens "Svātras" un visiem folkloras faniem malu malās. Vakar, 15.jūlijā, Lielvārdē svinīgi tika atklāts starptautiskais folkloras festivārs Baltica 2015. Šoreiz mums tas ir īpaši svinīgs, jo Latvijā tas notiek jau desmito reizi un tajā atkal piedalīsies "Svātra".  Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500 un tā tēma - „Mantojums”.

Svātra savu dalību festivālā sāks 17.jūlijā ar piedalīšanos Latvijas folkloras kopu koncertā Vērmanes dārzā. Uz lielās skatuves no pl.: 18.00 - 19:00 uzstāsies Latgales folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi: Ceiruļeits (Līvāni), Svātra (Daugavpils), Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Sābri (Salnava), Sovvaļņīki (Andrupene) un  Vīteri (Rēzekne). Pasākuma vadītāja – Anna Kārkle.

Kā arī, 17.jūlijā Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē no pl.: 18:00 - 21:00 notiks danču meistarklases, kurās "Svātra" folkloras kopām Dandariem (Rīga), Ogres Danču klubam, Sudmaliņām (Valka), Krajna (Polija) un citi festivāla dalībniekiem/interesentiem mācīs deju "Lancis", ko pirmo reizi 1937.gadā Daugavpils Latviešu biedrības namā esot dejojuši Daugavpils Zemgales pulka karavīri. Deja sastāv no 6 tūrēm, kur I-V tūres Folkloras krātuvē iesūtījui Izvaltas pagasta iedzīvotāja Albertīne Markitāne, bet VI E.Melngaiļa folkloras vākumā 1896.gadā izstāstījis Mērdzenes teicējs Jānis Mazurs.

Festivāla turpinājums svātrotājus gaidīs jau 19.jūlijā Rēzeknē, kur notiks kā svētku gājiens, tā dažādi koncerti.

UZ TIKŠANOS BALTICĀ!

Komentāri

 2 + 3 =