Dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā pieteikušies kolektīvi pat no Āfrikas

 

Dalībai festivālā pieteikušās 34 folkloras kā no Latvijas, tā arī no ārvalstīm: Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Čehijas, Horvātijas, Moldovas, Īrijas. Vistālākie pieteikumi dalībai festivālā nākuši no Gruzijas (šī valsts tika pārstāvēta arī iepriekšējā festivālā), Tunisijas un Dienvidāfrikas republikas

Klausītāji izraudzītās folkloras kopas varēs Daugavpilī dzirdēt no 22.-24.aprīlim kā festivāla atklāšanas koncertā un lielkoncertā, kā arī grupu individuālajos koncertos.

Festivāla ietvaros Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis (Viļņa/Lietuva) senā tautas mūzikas instrumenta vargana spēles meistarklasē izstāstīs instrumenta rašanās vēsturi, tā spēles ietekmi uz cilvēku, par tā izmantošanu mūsdienu mūzikā, kā arī iemācīs šī instrumenta spēles pamatprincipus. Festivāla dalībniekus un pilsētniekus gaida arī tradicionālās dziedāšanas meistarklase kopā ar Zani Šmiti (Rīga/Latvija). Jurģa dienas svinības kuplinās Inga Karpiča (Rīga/Latvija) ar tautasdziesmu sadziedāšanas meditāciju "Dziedināšanās caur tautasdziesmu". Kā festivāla īpašie viesi ar speciālu programmu festivālam, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautas mūzikas materiāliem, uzstāsies grupa Stary Olsa (Minska/Baltkrievija). Sevi stiprināsim, izgatavojot  Ūsiņa zīmi un izgaršojot pantāgu no kopējā festivāla katla. Pēc koncertiem, meistarklasēm un citām izdarībām vēlā vakarā visus gaida sadancošana.

Festivālā, Ūsiņa aizsargāti, atslēgsim vārtus vasarai. Ūsiņš šajās dienās mums palīdzēs ar dziesmām un dejām savienot pagātni, tagadni un nākotni, tradīciju un ikdienu, gādās par zirgiem un bitēm,  nesīs veiksmi ne tikai ceļā uz festivālu un mājām, bet arī visā festivāla norisē.

Papildus informācija:

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde
T. +371 65423601, F. +371 65476797
www.kultura.daugavpils.lv          

Folkloras kopas „Svātra” vadītāja Sarmīte Teivāne
tel. +371 29118992
e-pasts  sarmite.teivane@latgale.lv

Komentāri

 7 + 10 =