Daugavpilī viesosies baltkrievu tautas mūzikas grupa "STARY OLSA"

 

 XI Starptautiskā folkloras festivāla ietvaros 23.aprīlī plkst. 19:30  Vienības nama koncertzālē notiks baltkrievu mūzikas grupas "Stary  Olsa" koncerts.

 Stary Olsa ir baltkrievu mūzikas grupa, kura darbojas kopš 1999.gada,  tās  dibinātajs un vadītājs ir Zmiters Sosnovskijs. Grupas sastāvā ir 6  cilvēki un  nosaukums ir radies no strauta, kas atrodas  Rietummogiļovščinā.

 Grupas repertuārā ir baltkrievu tautas balādes un karavīru dziesmas,  baltkrievu tautas dejas, Renesanses laika baltkrievu autoru  kompozīcijas un  darbi no baltkrievu galma mūzikas krājumiem, kā arī  populāras Eiropas  viduslaiku un Renesanses laika melodijas. Festivālā  mūzikas grupa "Stary  Olsa" uzstāsies ar programmu, kurā dzirdēsim baltkrievu tautas 16-19. gs.  mūziku.

Grupas mūzika ļauj atjaunot daudzu aizmirstu instrumentu skanējumu. Skaņdarbu izpildīšanai tiek izmantoti maksimāli precīzas (izskata, materiālu un tehnoloģiju ziņā) seno baltkrievu instrumentu, piemēram, dūdu, liru, kokļu, stabuļu, vargana, bungu u.c. kopijas.

 

Komentāri

 7 + 8 =