Sanktpēterburgā, ar "SVĀTRAS" līdzdalību, veiksmīgi aizritējis 4. Latgales kultūras festivāls

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē 13. un 14. jūnijā Sanktpēterburgas Centrālajā kultūras un atpūtas Kirova parkā notika Latgales kultūras festivāls. Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā un Kirova parka administrācijas veiksmīgai sadarbībai, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, festivāls notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Arī šogad latgalieši priecēja parka apmeklētājus ar dziesmām dejām un rotaļām, kā arī iepazīstināja interesentus ar senajiem latgaļu arodiem. Šogad festivālā piedalījās folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” no Daugavpils un “Sovvaļnīki” no Dagdas novada Andrupenes, savukārt savus arodus prezentēja 20 amatnieki no dažādiem Latgales novadiem – pinēji, audēji, kokgriezēji, keramiķi un daudzi citi.

Arī šajā gadā laika apstākļi lutināja gan parka apmeklētājus, gan arī festivāla dalībniekus – bija silts un saulains, kas, protams, piesaistīja lielu daudzumu atpūtnieku.

Šis festivāls Sanktpēterburgā ir jau ieguvis lielu popularitāti, un ir kļuvis par skaistu tradīciju. Pateicoties tam darbam, kas veikts vairāku gadu garumā, daudziem Sanktpēterburgas iedzīvotājiem vairs nerodas jautājums par to, kas ir Latgale un kur tāda atrodas!

Komentāri

 2 + 9 =