“Svātra” dodas uz Starptautisko folkloras festivālu “Baltica”

 

Š.g. 17. jūnijā folkloras kopa ‘Svātra”  piedalīsies Starptautiskā folkloras festivāla  “Baltica” koncertā “Ziedi, ziedi rudzu vārpa” Rīgā, Mūzikas akadēmijā.

No maza idejas graudiņa pirms 30 gadiem dzima festivāla „Baltica” iecere, un tā tika iedzīvināta vēl padomju varas norieta ietvarā. Nu grauds sakuplojis vārpā, jauni graudi vairakkārt iesēti, un nu jau saulē līgo „Baltica” rudzu lauks. Ar domu par brīvību un cilvēka cienīgu dzīvi „Baltica 88” gājiens iziet Rīgas ielās ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem, rudzu vārpām un rudzupuķēm Jāņuzāļu pušķos Šodienas vajadzība katra paša rudzu laukā izmīt „ušnas” un „nātras” un kopt draudzības un sadarbības puķi, atrast īsto vietu rudzupuķei, būt cienīgiem rudzu maizes ēdājiem un prast pa dzīvi pārvietoties tā, kā Laima, Saule un Dievs brien rudzu lauku – netraumējot, bet briedinot.

Koncerts ar komentāriem par festivālam būtiskiem cilvēkiem, viņu saistību ar festivāla „Baltica” vēsturi.

Piedalās viesi no Lietuvas un Igaunijas, Latvijas folkloras kopas, kas veido Latvijas līgotņu daudzveidības skanisko ainavu, īpaši izceļot rudzu balsus un aplīgošanu kā pamatvērtību daudzināšanu.

Dalībnieki: Latvijas folkloras kopas: Daugavpils „Svātra”, vadītāja Sarmīte Teivāne; „Vecvārkava”, vadītājs Romualds Kairāns; „Leimaņi”, vadītāja Inese Mičule; Puzes „Sītava”, vadītāja Lienīte Čače, Kokneses „Urgas”, vadītāja Inguna Žogota; Rīgas „Vilkači” vadītājs Edgars Zilberts; Rīgas „Abra” vadītājs Eduards Klints; Rīgas „Saucējas”, vadītāja Iveta Tāle; Rīgas „Garataka”, vadītāja Asnate Rancāne, Helmī Stalte ar ģimeni, viesi no Lietuvas un Igaunijas

Ieeja koncertā brīva!