Svātra sadejo kopā ar visu trīs Baltijas valstu premjeriem

 

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 26. augustā, apmeklēja   Daugavpili, kur neformāli tikās ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu, kā arī Lietuvas premjerministru Alģirdu Butkeviču.

Vizītes plašajā programmā tika rasts laiks arī kultūras programmai, kur lai Baltijas valstu premjerministrus iepazīstinātu ar Latgales kultūras dažādību tika pieaicināta Daugavpils folkloras kopa "SVĀTRA".

Svātrotāji savā programmā piedāvāja iepazīties ar Latgales folkloras bagātību un netikai paši izpildīja dziesmas un dejas, bet arī aicināja kopīgā dejā augstās amatpersonas ar savām kundzēm.

Pēc "SVĀTRAS" priekšnesuma notika fotografēšanās.

Tikšanās ietvaros visas trīs amatpersonas apsprieda jautājumus, kas saistīti situāciju reģionā un Eiropā kopumā, Eiropas nākotni pēc Lielbritānijas referenduma par tās izstāšanos no Eiropas Savienības, kā arī šovasar aizvadītā NATO samita rezultātiem un citām aktualitātēm.

M. Kučinskis, T. Reivass un A. Butkevičs arī tikās ar Daugavpils pilsētas mēru Jāni Lāčplēsi, Daugavpils novada domes priekšsēdētāju Janīnu Jalinsku un Krāslavas novada domes priekšsēdētāju Gunāru Upenieku.

Tāpat visu trīs Baltijas valstu valdību vadītāji apmeklēja abās pašvaldībās strādājošus uzņēmumus, izglītības iestādes un kultūras objektus – zemnieku saimniecību “Liepas”, Daugavpils Universitāti, Marka Rotko mākslas centru un citus.

Kā atzina Ministru prezidents “Nformālā tikšanās bijusi lietderīga, jo devusi iespēju labāk izprast vienam otra attieksmi par Latvijai, Lietuvai un Igaunijai, kā arī Eiropai kopumā būtiskiem jautājumiem.

Latvijas Ministru prezidenta, kā arī Igaunijas un Lietuvas premjerministru neformālā tikšanās ir tradicionāls pasākums, kas norisinās katru gadu kādā no trim Baltijas valstīm.