Tradīciju mājā apskatāma izstāde "Svilpaunieki Plus”

 

Daugavpils Latviešu kultūras centrs aicina apskatīt Ingas un Aleksandra Maijeru veidoto māla mūzikas instrumentu izstādi “Svilpaunieki Plus” Vienības namā TRADĪCIJU MĀJĀ Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas).
 

Inga Maijere un Aleksandrs Maijers jau vairāk nekā divdesmit gadus  izgatavo skaņu rīkus – svilpauniekus, stabules, vargānus, māla zvanus un zvārguļus, grabuļus un citas perkusijas. Šo amatu viņi apguvuši pašmācības ceļā, daudz laika veltot dažādu materiālu un mūzikas instrumentu izpētei, eksperimentējot ar skaņu un formu, īpaši pievēršot uzmanību skaņurīku estētiskajam izskatam un iespējai tos izmantot profesionālajā muzicēšanā. Meistari, ilggadēji sadarbojas ar tautas mūzikas salonu ”Upe”, piedalās amatniecības gadatirgos Latvijā un kaimiņu zemēs. Ingas veidotos svilpauniekus izmanto arī mūziķi un komponisti savā jaunradē, daudzi viņas darbi ir aizceļojuši tālu prom no Latvijas.

Izstādē “Svilpaunieki Plus” tiek eksponēti Ingas Maijeres veidotie māla mūzikas instrumenti, uzskaņotie ar Aleksandra Maijera dalību. Izstādi papildina multimediāla izgatavoto skaņurīku retrospekcija un skaņas celiņš, kura ierakstā tika izmantoti Ingas un Aleksandra veidotie mūzikas instrumenti.

06. augustā no plkst. 17.00  apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt Aleksandra Maijera māla mūzikas instrumentu spēli. Izstādes atklāšana plkst. 17.30.

Atklāšanas pasākuma laikā notiek filmēšana un fotografēšana, iegūtie foto un videomateriāli var tikt publicēti.

Ikdienā izstāde būs apskatāma līdz 30.09.2020. no otrdienas līdz svētdienai (brīvdiena – pirmdiena) plkst. 10.00-18.00, pusdienu pārtraukums no plkst.12.00 līdz 13.00, iepriekš piesakoties pa tālruni: +371 22425156.

 Ieeja bez maksas.

Informācija:
Latviešu kultūras centrs
t. +371 29118992
www.vienibasnams.lv