Valts prezidents R.Vējonis ar kundzi Svātras tautastērpos esot juties ērti

 

 

Līksmi un skanīgi ir aizritējuši XI Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuros, kā skolēni, piedalījās arī jaunākie svātrotāji: Laura, Anna un Ingars. 
Taču svātrotājiem ir prieks, ka mūsu tautastērpus šiem nozīmīgajiem svētkiem bija izvēlējies  Valsts prezidents R. Vējonis ar kundzi.

Raimondam Vējoņa k-gam mugurā bija Riebiņu novada Silajāņu tautaastērps un kundzei - Abrene.

 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā “Manā dziesmā tu...”

Mīļie bērni! Jaunieši! Dziedātāji! Dejotāji! Svētku viesi šeit un skatītāji visā Latvijā!

Šodien dziesmai un dejai liela diena! Šonedēļ skaistā Rīga ciemos uzņem skanīgo Latgali, lepno Kurzemi, diženo Vidzemi un auglīgo Zemgali.

Esmu patiesi lepns šodien būt kopā ar jums! Vēlos pateikties katram – kas darījis visu iespējamo un neiespējamo, lai mēs piedzīvotu šos vērienīgos svētkus!

Šī nedēļa apliecina, cik mēs esam bagāti savā mantojumā. Latviešu koru balsis un kolektīvu deju soļi ir unikāli visā pasaule! Mūs apbrīno! No mums mācās! Kad latvieši vienojas kopīgā dziesmā un dejā, rodas neatkārtojama enerģija un kopības sajūta.

Nesīsim uz savām mājām, pilsētām un novadiem visskaistākos svētku mirkļus, visspilgtākās atmiņas, jaunas draudzības un pārliecību, ka Latvija mums ir vislabākā!

Dziedātāji un dejotāji, jūs esat mūsu valsts nākotnes vērtība un lepnums! Un šovakar jūs kopā “audīsiet” Dziesmu jostu un deju soļiem pieskandināsiet Latviju!

Paldies, ka mīlat dziesmu, ka mīlat deju un mūsu dārgo dzimteni!

Dievs svētī mūsu Latviju!