Vienības namā darbību sāk TRADĪCIJU MĀJA

 

2020. gada 6. augustā plkst. 17.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrs Vienības namā Daugavpilī atver durvis jaunas kultūrtelpas – TRADĪCIJU MĀJAS darbībai. Tās izveides misija ir tradicionālās kultūras vērtību popularizēšana, saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Tradīciju mājā, praktiski darbojoties, piedaloties meistardarbnīcās un nodarbībās, varēs izzināt latviešu tautas tradīcijas. Tur tiks svinēti tradicionālo gadskārtu svētki, rīkotas amatniecības darbnīcas, tautas mūzikas instrumentu spēles apmācība un notiks saspēle ar citiem tautas muzikantiem, notiks semināri par latviešu tradicionālajiem svētkiem, godiem, spēlēm, rotaļām, dančiem, tradicionālo danču vakari, sarunu vakari un diskusijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu. Tur varēs iepazīt arī kulināro mantojumu.

No š.g. 6.augusta līdz 30. septembrim šeit būs skatāma Ingas un Aleksandra Maijeru veidoto māla mūzikas instrumentu izstāde “Svilpaunieki Plus”. Izstādē ‘’Svilpaunieki Plus” tiks eksponēti Ingas Maijeres veidotie māla mūzikas instrumenti, kurus ir uzskaņojis Aleksandrs Maijers. Izstādi papildinās multimediāla izgatavoto skaņurīku retrospekcija un skaņas celiņš, kura ierakstā tiek izmantoti Ingas un Aleksandra veidotie mūzikas instrumenti.

TRADĪCIJU MĀJA būs atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, pusdienu pārtraukums no plkst.12.00 līdz 13.00, brīvdiena-pirmdiena. Šai laikā būs arī iespēja apskatīt izstādi, iepriekš piesakoties pa tālruni +371 22425156.

TRADĪCIJU MĀJĀ augustā notiks šādas nodarbības:

“Mājas rotāšana vasarā” -  7., 14.,21., 28.augustā plkst. 14.00 un plkst. 16.00.

Praktiska nodarbība ikvienam interesentam, kuras laikā varēs iegūt brīnišķīgas idejas mājas greznošanai vasarā, iemācīties, kā no pļavās plūktajiem augiem izgatavot rotu istabai, pirtiņai vai priekšnamam, kas sniedz patīkamu mājīguma sajūtu un ienes vasaras smaržu. Nodarbības notiek latviešu valodā.

Nodarbības vada – Lāsma Šembela. Pieteikšanās nodarbībām ir obligāta, zvanot pa tālruni +371 26444647.

“Iz senču dzīves” – 12.,19.,26.augustā plkst. 14.00 un 16.00

Interaktīva nodarbība, kuras laikā interesenti varēs iepazīties ar 20. gs sākumā lietotajiem sadzīves priekšmetiem, darba rīkiem, kuri mūsdienu cilvēkam kļuvuši sveši un neatpazīstami, iegūt zināšanas, kā laika gaitā mainījies tautas dzīvesveids un prasmes. Nodarbības notiek latviešu valodā.

Nodarbības vada – Genovefa Barkovska. Pieteikšanās nodarbībām ir obligāta, zvanot pa tālruni +371 29461765.

“Baltā stunda” – 27.augustā plkst. 14.00 un 16.00

Interaktīva tradicionālās kultūras apguve ar spēļu, rotaļu un dažādu vispārējo attīstības veicinošo uzdevumu palīdzību atbilstoši gada ritējumam. Nodarbības notiek latviešu valodā.

Nodarbības vada – Aivars Bačkurs. Pieteikšanās nodarbībām ir obligāta, zvanot pa tālruni +371 29693869.

Stāstījums “Latviskā dzīvesziņa” – 8.,9.,15.,16.,22.,23.,29.,30. augustā. Tematiskā stāstījuma laikā klausītāji tiks iepazīstināti ar nozīmīgākajām tradicionālās kultūras izpausmēm, senču pasaules redzējumu un nemateriālajām kultūras vērtībām Latvijā. Nodarbība paredzēta grupām līdz 20 cilvēkiem. Stāstījumu var pieteikt gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodās.

Nodarbības vada – Irēna Voitāne. Pieteikšanās nodarbībām ir obligāta, zvanot pa tālruni +371 22425156 un vienojoties par nodarbību laiku un norises valodu.

Katra mēneša beigās būs pieejams nākošajā mēnesī organizēto nodarbību, meistarklašu un pasākumu grafiks.

Pasākumu, nodarbību laikā var notikt filmēšana un fotografēšana, iegūtie foto un videomateriāli var tikt publicēti.

Ieeja TRADĪCIJU MĀJĀ un dalība nodarbībās ir bez maksas.

 

Papildu informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. +371 29118992