Tapušas četras īsfilmas un izveidota ekspozīcija tradicionālo prasmju saglabāšanai

Tradicionālo amatu prasmju un amatu dabiskā pārmantošana ģimenēs, kas kādreiz bija galvenais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un dzīvotspējas pamats, šobrīd darbojas aizvien retākos gadījumos. Plašajā iespēju laikā ir zudusi izpratne arī par mūsu senču dzīvi. 20. gs sākumā lietotie sadzīves priekšmeti, darba rīki ir kļuvuši sveši un neatpazīstami mūsdienu cilvēkam, grūti ir saprotamas gan tautas dziesmas, gan pasakas, kurās tiek minēti šie priekšmeti un ar tiem saistītā jēga.

Folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” koncerts „Ziemas saulgrieži”.

Šī gada 21. decembrī plkst. 18.30 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” koncerts „Ziemas saulgrieži”.

Latgales folkloras skola 2020

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot ar šī gada 5.septembri organizē Latgales folkloras skolu 2020.

 

Izstādes "Svilpaunieki Plus" izpārdošana

Šī gada 30.septembrī plkst. 12:00 - 13:00 Vienības nama Tradīciju mājā būs iespēja iegādāties Ingas un Aleksandra Maijeru svilpauniekus un citus mūzikas instrumentus, kas apskatāmi izstādē "Svilpaunieki Plus".

Tradīciju mājā būs apskatāma austo darbu izstāde “Ceļš”

Vienības nams aicina uz Intas Uškānes un Olgas Kuzminas austo darbu izstādes “Ceļš” Tradīciju mājā Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses) atklāšanu 2.10.2020 plkst. 12.30.

"Svātra" Sventē - pasākumā "Laukiem būt!"

2020.gada 19.septembrī Sventē, Alejas laukumā notiks pasākums "Laukiem būt!", kur piedalīsies arī folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra".

Eh, kas tas bija par piedzīvojumu kopā ar Danču Krātuve!

Ir tapis video par to, cik radoša procesa rezultātā veidojas "Danču krātuve". Veidotāju vidū ir arī svātrieši.

13.septembrī tiekamies Juzefovas parkā!

2020.gada 13.septembrī Folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra" dosies uz Juzefovas parka festivālu Naujenes novadā. Tiekamies!

Tradīciju māja aicina!

VIENĪBAS NAMĀ TRADĪCIJU MĀJĀ, Rīgas ielā 22A, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas)

NODARBĪBAS SEPTEMBRĪ

Savu darbību uzsākusi "Tradīciju māja"

2020.gada 6.augustā ar izstādes "Svilpaunieki Plus" atklāšanu savu drabību ir uzsākusi Tradīciju māja, kas atrodas Vienības nama telpās (ieeja no Saules ielas puses).

FOTOGRĀFIJAS NO ATKLĀŠANAS PASĀKUMA  (Paldies Svetlanai Pokulei par fotogrāfijām)