Folkloras kopas SVĀTRA mūzikas albuma "SEŠI REITI NEDEĻĀ" ieskandināšana

 

Seši reiti nedeļā, visi seši darbeņā...šādi mēs -  Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa Svātra 2013.gada 6.aprīlī iesākām sava, nu jau otrā (pirmais - Lobreiteņ, reitā agri - 2008.g.), mūzikas albuma  „Seši reiti nedeļā" skanējumu.

Katrai dienai ir savs darbs, kas jāpadara, lai būtu saskaņā ar dabu un tās ritējumu, cilvēkiem un sevi. Lai radītu savu sakārtotāku pasauli, folkloras kopa Svātra sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru Lauska ierakstīja gan tautā zināmas latgaliešu tautas dziesmas, gan maz pazīstamu, sen aizmirstu Latgales folkloras deju - kadriļu, lancetu, kā arī rotaļdeju mūziku.

Tā nu klajā nācis kārtējais Svātras mūzikas albums.

  

Svātra no latgaliešu valodas ir nojauta un nojausma. Folkloras kopas dziesmās un dejās skan nojauta par senču dzīvi un tradīcijām. Vairāk nekā 20 dziedātāju un dejotāju Svātrā gūst gudru padomu, kā nodzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku, daudzveidīgāku un cilvēcīgāku mūžu. Dziesmu skanējumu pavada latviešu tradicionālie mūzikas instrumenti: kokles, vijoles, stabules, bungas, deju mūzikas pavadījumu skanējumam pievienojas cītara, akordeons, kontrabass.

CD albumā Seši reiti nedeļā... folkloras kopa Svātra aicina ne tikai uz mūzikas klausīšanos, bet arī uz sadancošanu, un to var iegādāties sazinoties ar svātrotājiem. 

Albums tapa ar Latgales Kultūras programmas un Latviešu kultūras centra atbalstu.

Pasākuma ietvaros visi klātesošie varēja skatīt  Aglonas maizes muzeja video klipa Seši reiti nedeļā  pirmizrādi ,  kuru piedāvā  Latgolys entuziastu grupa BIĻDIS.

Kopā ar diska "Seši reiti nedeļā" prezentāciju, atvēršanas svētkus piedzīvoja arī šī mājas lapa www.svatra.lv, kurā ik katrs varēs sekot līdz folkloras kopas darbībai, ielūkoties tās dzīves fotogrāfijās, noskatīties deju izpildījumu video un noklausīties audio ierakstus.

Pasākumu atbalstīja: Aglonas maizes muzejs, Latgolys entuziastu grupa BIĻDIS, biedrība Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs.

 

Informācija interesentiem: Latviešu kultūras centrs - t. 65426691, www.vienibasnams.lv