Baudīsim Balticu 2015 kopā!

Sveiciens "Svātras" un visiem folkloras faniem malu malās. Vakar, 15.jūlijā, Lielvārdē svinīgi tika atklāts starptautiskais folkloras festivārs Baltica 2015. Šoreiz mums tas ir īpaši svinīgs, jo Latvijā tas notiek jau desmito reizi un tajā atkal piedalīsies "Svātra".  Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500 un tā tēma - „Mantojums”.

Valts prezidents R.Vējonis ar kundzi Svātras tautastērpos esot juties ērti

 

Draugos ar trešo valstu valstspiederīgiem

Daugavpils Universitāte veiksmīgi noslēdzot trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumu ciklu integrācijai Latvijas sabiedrībā – "DRAUGOS AR LATVIJU" š.g. 26.jūnijā projekta noslēguma konferencē apkopoja rezultātus,  dalībnieku iespaidus un citus ar projektu lietām saistītas būšanas. Konferences vairāk kā 100 kausītājus ar Latgales folkloru iepazīstināja folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra".

 

Trejdeviņos ieskaņas pasākumos visā Latvijā daudzinās folkloras festivālu BALTICA

Lai atgādinātu sabiedrībai par starptautiskā folkloras festivāla BALTICA nozīmību sabiedrisko procesu un Latvijas kultūras dzīves kontekstā, šogad 27. jūnijā 27 vietās visos Latvijas novados folkloras kopas piedalīsies festivāla ieskaņas pasākumos. Līdzīgi, kā kādreiz ļaudis stiprināja savu vienotības izjūtu akcijā „Baltijas Ceļš”, šo ieskaņas pasākumu laikā pulksten 19.oo vairāk nekā trīsarpus tūkstoši folkloras kopu dalībnieki visās 27 vietās vienosies dziesmā, dziedot „Tēvu tēvi laipas met, Bērnu bērni izlaipos. Tā bērniņi laipojat, ka pietika mūžiņam!”  

Šogad laikā no 15. līdz 19.jūlijam Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Šis pasākums izveidojās 1987. gadā kā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vienotību stiprinošs notikums. Kopš tā laika tas notiek ik gadus pa kārtai katrā no šīm trijām valstīm. Festivāls ir noticis jau 27 reizes, tai skaitā Latvijā – 9 reizes. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šai gadā pasākuma koncepcija (autore Māra Mellēna) paredz īpašu uzmanību pievērst tam, lai festivāla notikumi gūst plašāku atbalsi sabiedrībā. Šai nolūkā apmēram trīs nedēļas pirms festivāla – 27.jūnijā - visos Latvijas novados 27 vietās vienlaicīgi tiks rīkoti Festivāla BALTICA ieskaņas pasākumi.

Sanktpēterburgā, ar "SVĀTRAS" līdzdalību, veiksmīgi aizritējis 4. Latgales kultūras festivāls

Aizvadītajā nedēļas nogalē 13. un 14. jūnijā Sanktpēterburgas Centrālajā kultūras un atpūtas Kirova parkā notika Latgales kultūras festivāls. Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā un Kirova parka administrācijas veiksmīgai sadarbībai, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, festivāls notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Arī šogad latgalieši priecēja parka apmeklētājus ar dziesmām dejām un rotaļām, kā arī iepazīstināja interesentus ar senajiem latgaļu arodiem. Šogad festivālā piedalījās folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” no Daugavpils un “Sovvaļnīki” no Dagdas novada Andrupenes, savukārt savus arodus prezentēja 20 amatnieki no dažādiem Latgales novadiem – pinēji, audēji, kokgriezēji, keramiķi un daudzi citi.

Viesojamies Vārkavas novada Vanagos

2015.gada 1.maija pēcpusdienā Vārkavas novada informācijas un atbalsta centra „Vanagi” zālē noritēja Vanagu bibliotēkas 60 gadu jubilejas svinības, kurā apsveikuma priekšnesumu veltīja arī "Svātra". Tā bija ļoti nozīmīga diena arī bibliotēkas vadītājas Anastasijas Vaivodes mūžā, jo viņa šajā amatā strādā jau 50 gadus.

Muzeju nakts kopdziedāšana ar folkloras kopu „SVĀTRA”

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāles draudzi 16.maijā pl.:18.00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē, ievadot Muzeju nakti, aicina visus interesentus uz SPĒKA TAUTASDZIESMU kopdziedāšanu kopā ar dziesmu un deju folkloras kopu "SVĀTRA".

Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām.

Ieeja brīva

 

Informācija: Latviešu kultūras centrs – tālr.: 65426691, www.vienibasnams.lv,

Svātrā viesojas Vidzemes TV

23.aprīlī "Svātras"mēģinājumu apmeklēja Vidzemes televīzijas filmēšanas grupa, kura veic Daugavpils pilsētas domes pasūtījumu  - videorullīša veidošanu par pilsētu. Pēc filmēšanās un garām intervijām gaidam rezultātu kopā ar pārējiem.

Svātra piedalīsies „STARPTAUTISKajā FOLKLORAS FESTIVĀLā BALTICA 2015”

No 2015. gada 15.-19.jūlijam dažādās Latvias pilsētās notiks  „STARPTAUTISKAIS FOLKLORAS FESTIVĀLS BALTICA 2015”. Folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra" ar savām dziesmām un dejām iepriecinās skatītāus kā Rīgā, kur 16.07.15., Rīgas dienas ietvaros, Svātra uzstāsies Vērmanes dārzā, tur no pl.: 10.00 - 22.00 notiks Festivāla gadatirgus, kā arī Latvijas un ārvalstu grupu koncerti (Mazā skatuve 12.00 - 17.00, Lielā skatuve 17.00 – 21.30), tā Rēzeknē, kur 19. jūlijā - Festivāla noslēguma dienā, Svātra  no pl.: 11.30 – 12.30 piedalīsies Festivāla gājienā. 

Jāatzīmē, ka Svātra šai festivālā jau piedalījusies vairākkārt: 1997., 2000., 2003. un 2012.gados.

Pašiem sava meistarklase

  Kā saka, viss sākas ar ideju. Ziemā, vēl pirms gavēņa, svātrotājiem radās ideja papildināt "Svātras" dejotājiem tik iemīļoto Latgales danču klāstu ar ko jaunu un iepriekš nedejotu. Uz aicinājumu atsaucīgs izrādījās deju kopas  „Dziga” vadītājs, Latgales reģiona dejotāju virsvadītājs un horeogrāfs Ilmārs Dreļs. Tā nu šodienas (01.04.2015.) vakarpusē dosimies uz mēģinājumu, kuru stūrēs Ilmārs. Priecāsimies par šo skaisto mirkli un dosimies apgūt jaunās dejas. Jau šobrīd skaidrs, ka vakars ritēs latgaliskā garā.

No sirds pateicamies Ilmāram Dreļam par lielisko iespēju un "Svātras" vadītājai Sarmītei Teivānei par dejotāju sapņa realizēšanu!