SVĀTRA MUZICĒJA VISLATVIJAS GODU SAIMNIEČU SAIETĀ

2013. gada 25. maijā Rīgā, Mežaparkā  pirmo reizi Latvijā notika “Latviešu godu saimnieču saiets”.
Saietā darbojās Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales GODU SĒTAS, kurās saimnieces piedāvāja katram novadam raksturīgākos ēdienus
Lai godu saimnieces svētkos sevi izrādītu, viņas apmeklētājiem atklāja prasmes ēdienu gatavošanā, stāstīja par dažādiem godu rituāliem, tradīcijām un ieražām. Norisi atraktīvu padarīja saimnieču sacensības vistu plūkšanā, kartupeļu mizošanā, bliņu mešanā, maizes mīcīšanā un citās interesantās izdarībās.

Godi vienmēr ir bijuši kuplināti ar mūziku un dejām. Tāpēc lai uzturētu jauku noskaņu Latgales  sētā, atbalstītu Latgales saimnieces,  iepazīstinātu apmeklētājus ar novada tradicionālo mūziku un dejām tika izvēlēta Svātra.

Saieta laikā notika bagātīga kāzu ēdienu degustācija un dažādu laukos audzētu labumu degustācija un tirdzniecība.

Kopējais svētku aicinājums ir nevis biežāk rīkot dzīres, bet nezaudēt tautas un ģimeņu tradīcijas.

Īss ieskats par pasākumu: http://www.youtube.com/watch?v=lSY--Mw3xcw

...un pikantā apdziedāšanās: http://www.youtube.com/watch?v=60NfalPMj-k

SVĀTROTĀJI RADOŠĀ DEJU MEISTARKLASĒ APGŪST BALTKRIEVU KADRIĻAS

6.aprīlī, pirms Svātra aicināja klausītājus uz jaunā CD diska "Seši reiti nedeļā" ieskandināšanas svētkiem, svātrotāji piedalījās radošajā deju meistarklasē, kur nopelniem bagātā amatiermākslas deju ansambļa „Ļavoņiha”  (Vitebska) dalībnieki mācīja baltkrievu etnogrāfiskās dejas.

2012.gada martā „Svātras” dalībnieki Vitebskā (Baltkrievija) mācīja latviešu etnogrāfiskās dejas ansamblim „Ļavoņiha”.

Abu kolektīvu apgūtās dejas daugavpilieši varēs redzēt 2013.gada 23. jūnijā Līgo svētkos Stropu estrādē, kurp aicināsim visus interesentus lūkot mūsu apgūtos latviešu un baltkrievu deju soļus!

 

Folkloras kopas SVĀTRA mūzikas albuma "SEŠI REITI NEDEĻĀ" ieskandināšana

Seši reiti nedeļā, visi seši darbeņā...šādi mēs -  Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa Svātra 2013.gada 6.aprīlī iesākām sava, nu jau otrā (pirmais - Lobreiteņ, reitā agri - 2008.g.), mūzikas albuma  „Seši reiti nedeļā" skanējumu.

Katrai dienai ir savs darbs, kas jāpadara, lai būtu saskaņā ar dabu un tās ritējumu, cilvēkiem un sevi. Lai radītu savu sakārtotāku pasauli, folkloras kopa Svātra sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru Lauska ierakstīja gan tautā zināmas latgaliešu tautas dziesmas, gan maz pazīstamu, sen aizmirstu Latgales folkloras deju - kadriļu, lancetu, kā arī rotaļdeju mūziku.

Tā nu klajā nācis kārtējais Svātras mūzikas albums.