"Svātra" pārstāvēja Latgali novadu dienās Rīgā

No 13. līdz 15. jūnijam Rīgā otro reizi notika Novadu dienas, kurās bija iespēja iepazīt un izbaudīt Latvijas novadu daudzveidību. Pasākumā piedalījās folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem. Latgales reģionu pārstāvēja arī folkloras kopa "Svātra".

14. un 15. jūnijā Novadu dienu pasākumi notika Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Abas dienas no plkst. 12.00 līdz 16.00 muzeja sētās skanēja Latvijas novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēja dažādu amatu meistari un bija iespējams nogaršot katra novada garšīgākos ēdienus.

Pirmo reizi Novadu dienās notika Vasaras dziedāšanas svētki jeb dziedāšanas konkursi, kuros labākie dziedātāji sacentās, lai noskaidrotu, kurš ir skanīgākā rotātāja un gavilētāja, skaistākās līgotnes vai brašākās darba dziesmas dziedātāja titula cienīgs.
Piedalīties dziedāšanas konkursā «Dziedi Latvijai!» tika aicināts ikviens, kurš vēlējās nodziedāt savu mīļāko tautasdziesmu.

"Svātra" sniegs koncertus "Sidrabenē"

Jau 61.gadu vasaras nometne “Sidrabene” ir bijusi Kanādas latviešu sabiedrības neatņemama sastāvdaļa. Tās īpašnieks un apsaimniekotājs ir Toronto Sv. Andreja Luterāņu baznīcas draudze. Visus trimdas gadus “Sidrabene” tūkstošiem latviešu Ziemeļamerikā ir bijusi latviskās kultūras un iedvesmas avots.

Arī šogad “Sidrabenē” 28.jūnijā tiks svinēti "Līgo svētki,  un 1.jūlijā "Vasaras vainagu svētki 2014", kuru ietvaros visus klātesošos ar latviešu dziesmām un dejām priecēs folkloras kopa "Svātra". Kā neatņemama programmas sastāvdaļa būs vainaga dancināšana.

Uz tikšanos "Sidrabenē"!

Lai kopā lustīgāka sadziedāšanās, aicinām apgūt jāņudziesmas kopā ar mums: http://jani.diena.lv/?doo=dziesmas

"Svātra" pošas ceļā uz Kanādu

Pirmie Latviešu dziesmu svētki Kanadā notika 1953. gadā Toronto, kur uz dzīvi bija apmetušies vairums Kanadā iebraukušie latvieši. Turpat notika divpadsmit dziesmu svētki ik pa četriem vai pieciem gadiem līdz 2009. gadam, kad svētki risinājās pirmo reizi ārpus Toronto – šoreiz Hamiltonā. Hamiltona izrādījās izcila vieta svētkiem, jo svētku laikā pilsētas centrs pārvērtās par „Mazo Latviju” un visas svētku norises vietas bija viegli sasniedzamas kājām ejot. Un tā, 2014. gadā XIV Latviešu dziesmu svētki Kanadā atgriezīsies atkal Hamiltonā.

Dziesmu svētki ir izveidojušies par tautas svētkiem ar daudzpusīgu programmu, kas pulcina tautiešus no visām pasaules malām. 2014. gada dziesmu svētkos Hamiltonā četru dienu laikā no 3.-6.jūlijam notiks 21 sarīkojums, kā arī izstādes, tirdziņš, nodarbības bērniem un īpaša dienas programma uz brīvdabas skatuves, lai iepazīstinātu vietējo sabiedrību ar mūsu dziesmu un deju tradīciju. Līdz šim savu līdzdalību svētkos ir pieteikuši dziedātāji un dejotāji no Kanadas, ASV, Australijas, Latvijas un citām Eiropas valstīm, tai skaitā arī Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa "Svātra".

Muzikālais vagons kopā ar "Svātru"

 

Daugavpils pilsētas svētku laikā 7.jūnijā no Rīgas plkst. 7.40 uz Daugavpili devās „Muzikālais vagons”. Kopā ar folkloras kopu „Svātra” visa ceļa garumā tika izzinātas Latgales kultūras tradīcijas, izdziedātas, izdancotas un izspēlētas latgaliešu folkloras dziesmas un dejas, kā arī nobaudīti Latgales tradicionālie ēdieni. „Muzikālajā vagonā” varēja pievienoties ikviens interesents no jebkuras vilciena pieturas vietas.

 

 

Svātra novēl labu veiksmi uzņēmējiem

2014.gada 16.maijā jau trešo reizi Daugavpilī norisināsinājās starptautiskais Austrumbaltijas biznesa forums, kurā piedalījās vairāk kā 400 dalībnieku no 10 valstīm:  Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas,  Moldovas, Zviedrijas, Kanādas un Čehijas. Forums tika organizēts sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā, kā arī Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Tirdzniecības rūpniecības kameru, LPR un DU.

Foruma mērķis -  starptautisku  biznesa kontaktu veidošana, kas palīdzētu vietējiem ražotājiem apgūt jaunus tirgus, veidot partnerattiecības ar citu valstu attiecīgās nozares uzņēmumiem.

Bet mums  - Svātrai tika tas gods ar dziedāšanu atklāt šo svarīgo notikumu un novēlēt foruma dalībniekiem, labu ceļa vēju foruma darbā, jaunus kontaktus un jaunas biznesa iespējas.

Noslēdzies X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls

Pagājušās nedēļas nogalē, 31. janvārī un 1. februārī, Daugavpilī norisinājās Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes, Daugavpils Latviešu kultūras centra un Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” organizētais X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls.

Divu dienu laikā 18 kolektīvi no Latvijas, Baltkrievijas, Gruzijas un Krievijas Daugavpils iedzīvotājus un viesus iepazīstināja ar savu tautu tradicionālajām dziesmām un dejām. Gan festivāla atklāšanas koncerts, gan lielkoncerts, kas bija arī skate latviešu kolektīviem ceļā uz starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”, gan arī danču vakars un ārvalstu kolektīvu koncerti guva plašu skatītāju atbalstu, ko apliecināja koncertu apmeklētāju atsaucība un aplausi.

 

X Daugavpils starptautiskais folkloras festivāls

No 31. janvāra līdz  1. februārim Daugavpilī notiks X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls. Tā mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru, attīstīt, pilnveidot un kopt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu tradīcijas, tādējādi nodrošinot kolektīvu darbības nepārtrauktību.

Dalībai festivāla koncertos, jaunu zināšanu apguvei meistarklasēs, aizrautīgai sadancošanai un sadziedāšanai pieteikušās gan Latvijas, gan ārzemju folkloras kopas, kuras kopj un popularizē savas vietējās tradīcijas. Festivālā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem un vairāk nekā 50 dalībnieku no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Gruzijas. Festivāla laikā savu 20 gadu jubileju svinēs Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”. Pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti piedalīties festivāla aktivitātēs un izbaudīt tradicionālo kultūru, kas ietver sevī neskaitāmu paaudžu pieredzi.Lai izdotos aizraujošas un neaizmirstamas brīvdienas, svētdien, festivāla noslēgumā organizatori piedāvā festivāla dalībniekiem apmeklēt Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Māla mākslas centru, Krievu kultūras centru, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Latviešu māju un citus kultūras un tūrisma objektus bez maksas vai ar īpašām atlaidēm.

DAUGAVPILS - PASAULES SNŪKERA GALVASPILSĒTA

Šī gada 27. novembrī Daugavpilī tika atklāts Latvijā pirmais notiekošais Pasaules čempionāts snūkerā 2013 amatieriem. Pasākums kopā pulcē 240 dalībniekus no 52 pasaules valstīm.

Latvijas Republikas Biljarda Federācijas valdes loceklis Sergejs Koļcovs uzsver: „Tas ir unikāls gadījums šī sporta veida vēsturē, kad Latvijai pirmo reizi tiek piešķirta iespēja rīkot Pasaules čempionātu snūkerā. Potenciālā auditorija, kam interesē snūkers vai kas nodarbojas ar snūkeru, un kas tiks uzrunāta pasaulē, ir vairāk nekā 1 miljons cilvēku. Esam gandarīti par mums izrādīto uzticību!”

Valstis, kurās aktīvi tiek spēlēts snūkers, ir Lielbritānija, Ķīna, Indija, Pakistāna, Īrija, Skotija, Velsa, Austrālija, Jaunzēlande, Menas sala, Šrilanka, Taizeme, ASV, Argentīna un Krievija. Pasaules čempionāta laikā šo valstu iedzīvotāji īpašu uzmanību pievērsīs Latvijai.

„Svātrai” tika gods dziedāt šī pasaules līmeņa pasākuma atklāšanā.

 

Fotomateriālu skat mūsu fotogalerijā un video skat.  http://www.ibsfnews.com/  sadaļā IBSF Video's , kā arī: http://www.youtube.com/watch?v=hd5yGmAdx34 

DZIESMAS UN DANCI PAR GODU VIESIEM


2013.gada 4.-8.novembrī Daugavpils pilsētas Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes projekta ietvaros pilsētu apmeklēja  izglītības darbinieki no Čehijas, Nīderlandes, Vācijas, Austrijas un Itālijas.

Lai izzinātu reģionālās izglītības pazīmes un īpatnības, multikulturālismu, tradīcijas, inovācijas, viesi apmeklēja Daugavpils Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldi, Daugavpils pilsētas domi, dažādas pilsētas izglītības un kultūras iestādes.

7. novembrī viesi ciemojās Latviešu kultūras centrā, kur “Svātra”  sniedza ieskatu latgaliešu tautas kultūrā un, aizraujot ciemiņus ar savu dziedāšanu un dancošanu, pārliecināja  par etnokultūras dzīvotspēju modernajā sabiedrībā.

Plašāku ieskatu pasākumā skat.  fotogalerijā.

PRETĪ RUDENIM

Rudenim piestāv mūzika, dzeja, krāsu gamma un arī mazliet skumjas…, tas rakstainā lakatā ieskauj Latviju un ļauj mums kavēties viskaistākajās dabas ainās.

Iesākot savu radošo darba sezonu, 17.oktobrī rudens krāsu paletei pievienojās arī Svātra kopā ar citiem  Latviešu kultūras centra kolektīviem , veidojot tautas mūzikas un deju rakstus muzikālā programmā „Pretī Rudenim…". Jauna sezona, jaunas vecās labās dejas un dziesmas no senču krāta pūra.
Ieskatu koncertā skat. fotogalerijā.