Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu tautas mūzikas un deju koncerts “Skaista mana Tēva sēta”

9.novembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu tautas mūzikas un deju koncerts “Skaista mana Tēva sēta”.

Vienības nama 80. jubilejas gadā Latviešu kultūras centra kolektīvi sveic savu mājvietu un skatītājus šajos nozīmīgajos svētkos un, tuvojoties Latvijas Proklamēšanas 99. gadadienai, piedāvā tautas mūzikas un deju koncertu “Skaista mana Tēva sēta”.

Svinīgu noskaņojumu radīs bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vadītājas I.Pīnupe un I.Zuģicka), deju ansamblis “Laismeņa” (vadītāja D.Soldāne), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vadītāja L.Graudiņa), senioru deju kolektīvs “Atbalss” (vadītājs I.Mironovs), tautas mūzikas ansamblis “Rakari” (vadītājs Ē.Daugulis), folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” (vadītāja S.Teivāne), folkloras ansamblis “Dzīsme” un bērnu folkloras ansamblis “Dzīsmeite” (vadītāja L.Vaivode), un vokālais ansamblis “Retro” (vad. S.Ērliha).

Dāvana Latgales iedzīvotājiem, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts „MĒS esam LATVIJA”

18. novembrī plkst. 18.30 Daugavpils teātrī notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai veltīts koncerts „MĒS esam LATVIJA”, kurā piedalīsies deju ansamblis „Daiļrade” kopā ar Daugavpils pilsētas kolektīviem: deju ansambli „Laismeņa”, bērnu deju kolektīvu „Pienupīte” un folkloras dziesmu un deju kopu „Svātra”.

„Šis koncerts ir dāvana mūsu skatītājiem 18. novembra svētkos, jo ir tik patīkami dāvāt vislabāko, ko Tu spēj – mīlestību. Mūsu mīlestību pret deju,” tā pasākuma organizatori raksturo gaidāmo koncertu.

Koncerts ir veidots divās daļās. Tā pirmajā daļā Daugavpils pilsētas kolektīvi izdejos un izdziedās skaistākās dziesmas un dejas, to vidū publikas iemīļotas, gadiem godātas vērtības, kas iemieso sapni par Latviju un latviešiem, kā arī pavisam nesen radušās horeogrāfijas.

Savukārt koncerta otrajā daļā savu pirmizrādi Latgalē piedzīvos folkbaleta deju izrāde „Cieši, cieši”, kas tapusi kā dāvana DA „Daiļrade” dejotājiem ansambļa 25 gadu jubilejā 2016. gada pavasarī un tagad ir gatava apceļot Latviju. Deju izrāde „Cieši, cieši” ir stāsts par dzīvi, emocijām, realitāti un ilūzijām - par to, ko Daiļradietis piedzīvo dejojot, par to, kāpēc dzīvojam dejā. Tās ir īsas ainiņas par mums pašiem, kurās ikvienam skatītājam būs iespēja atpazīt arī sevi.

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot no šī gada 22.septembra organizē Latgales folkloras skolu 2017

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot no šī gada 22.septembra organizē Latgales folkloras skolu 2017.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, turpināsies jau iepriekšējos gados apgūto  tradicionālo mūzikas instrumentu spēles meistarklases, tradicionālās dziedāšanas un latviešu tradicionālās dejas meistarklases. Nodarbības plānojas kā iepriekšējo gadu nodarbību turpinājums, kurās dalībnieki varēs turpināt pilnveidot un apgūt jaunas zināšanas tradicionālajā kultūrā.

Nodarbību saraksts.

Nodarbību norises laiki var tikt mainīti atkarībā no aktualitātēm un dalībnieku vajadzībām nodarbību satura apgūšanas procesā. Dalībnieku vietu skaits ierobežots.

Sīkāka informācija pa tālruni nr. 29118992.
 

DAUGAVPILS UNIVERSITĀTES SDA „LAIMA” UN "SVĀTRA" AICINA UZ ZIEMASSVĒTKU KONCERTU

Trešdien, 14. decembrī, plkst. 18.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē (Parādes ielā 1) studentu deju ansamblis „Laima”  un folkloras kopa "Svātra" aicina uz Ziemassvētku koncertu.

Daugavpils Universitātes 95. jubilejas gadā deju ansamblis „Laima” saviem skatītājiem ir sagatavojis trīs atšķirīgus deju uzvedumus, kas sniegs ieskatu skatuviskās dejas dažādībā. Koncerts tiek veltīts „Laimas” bijušajam vadītājam Elmāram Belinskim (11.06.1961.- 03.07.2016.).

„Kukuleņš” – koncerta tautas deju uzvedumu uzsāksim ar Elmāra Belinska iestudēto rāmo un emocionāli ieturēto deju „Kukuleņš” un ar kontrastaini dižo Latgales rakstura deju „Dzīsme”, kura turpinājumā pāraugs straujā latviešu deju virknē.

„Mans pēdējais tango” – /pirmizrāde/ – pavisam citā raksturā un deju žanrā tiks izdejota Daugavpilī dzimušā tango karaļa Oskara Stroka mūzika. 2018. gadā slavenajam komponistam tiks svinēta 125 gadu jubileja un, gatavojoties šim notikumam, „Laima” ir iestudējusi skatuviskā tango deju uzvedumu.

„Rūķu Nekurzemes piedzīvojumi” – /pirmizrāde/ – koncerta noslēgumā vēlamies īpaši iepriecināt mazos skatītājus, jo visas „Laimas” dejotāju pozitīvās emocijas tiks raidītas tieši viņiem. Ceļā uz Ziemsvētkiem uzvedumā pārsteigsim visus ar rūķu draisko raksturu, satiksim apaļo rausi, iedomīgo pūpēdi, balto lāci, Ziemassvētku vecīti un, vērojot krītošo balto sniegu, dāvāsim jums, cienījamie skatītāji, savu mīlestību.

Studentu deju ansambļa „Laima” koncerta daļas ar muzikāliem priekšnesumiem savienos Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”.

RAKSTU RAKSTUS IZRAKSTĪJU

 
 Tuvojoties valsts svētkiem, katrs no mums arvien vairāk sāk apzināt piederību savai  valstij un tautai. Jau no seniem laikiem latvju tautu vieno spēka zīmes, kuras mūsu senči izmantojuši, sargājot sevi, saimi un mājokli. Latvju raksts ir mūsu tautas izpausme.

2016.gada 10. novembrī Latviešu kultūras centra kolektīvi piedāvā latvisko zīmju apkopojumu, katru zīmi izdziedot un izdancojot koncertā RAKSTU RAKSTUS IZRAKSTĪJU.

Koncertā piedalās: Bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vad. I.Pīnupe, I.Zuģicka), bērnu folkloras ansamblis “Dzīsmeite” (vad. L.Vaivode), deju ansamblis “Laismeņa” (vad. D.Soldāne), tautas mūzikas ansamblis “Rakari” (vad. Ē.Daugulis), vidējas paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vad. V.Tāraude), folkloras kopa “Svātra” (vad. S.Teivāne), folkloras ansamblis “Dzīsme" (vad. L.Vaivode) un senjoru deju kolektīvs “Atbalss” (vad. I.Mironovs).

„Svātra” iepazina Gruzijas viesmīlību

Oktobra nogalē Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopa „Svātra” pārstāvēja Latviju un Daugavpili tūrisma un kultūras tradīciju festivālā Batumi, Gruzijā un viesojās Kedā pie saviem draugiem, folkloras kopas „Elesa”. 

Kopas „Svātra” vadītāja Sarmīte Teivāne stāsta, ka tās bija četras emocijām un piedzīvojumiem piesātinātas dienas, jo varēja pārpilnām izbaudīt gruzīnu viesmīlību, nobaudīt nacionālos ēdienus – hinkali, hačapuri un riekstu kārumu čurčellu, izgaršot Gruzijas vīnus, tīksmināties par pasakainajām kalnu ainavām, baudīt fantastiskos gruzīnu dziedājumus. Dažiem „Svātras” dalībniekiem jau iepriekš ir izdevies pabūt Gruzijā, taču ikreiz šī valsts spējot pārsteigt. 

 

Lūznavas muižas Otrajā Kadriļu naktī tika izdejotas latviešu un lietuviešu kadriļas

19. novembrī 19.00 Lūznavas muiža notika otrā Kadriļu nakts, kas ļāva atgriezties 20. gs. sākuma saviesīgajā dzīvē izdejojot ne tikai latviešu, bet arī citu tautu kadriļas.

Novembra vidū notiekošā Kadriļu nakts turpināja maijā iesākto Kadriļu nakts pasākumu, kļūstot par tradīciju 20. gadsimta sākuma deju godināšanā Lūznavā. Šoreiz kadriļas ierādīja un dejot aicināja Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari” (Rīga), deju kopa “Dziga” (Rēzekne), folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” (Daugavpils), kā arī lietuviešu kadriļas ierādīs folkloras kopa “Poringė” no Viļņas.Kadriļu balli arī šoreiz vadīs “balles maršals”, kurš pieteiks dejas un izskaidros katras dejas izvešanas kārtību. Balles dalībnieki, tērpušies Kadriļu naktij, tika aicināti ievērot 20. gs. sākuma modes tendences.

Svātra uzstājas Daugavpils 12. vidusskolā

No š.g. 25.septembra līdz 1.oktobrim Daugavpils 12.vidusskolā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “Better Environment, Better Future” (“Labāka vide, labāka nākotne”) ietvaros notika divas tikšanās: Starpvalstu projekta sanāksme un mācīšanās/ mācīšanas/ mācību aktivitāte, kuras ietvaros Erasmus+ komandas skolēni un skolotāji savā skolā uzņēma 22 skolēnus un 17 skololotājus no Lietuvas, Bulgārijas, Slovākijas, Polijas, Turcijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas.

Lai pilsētas ciemiņus iepazīstinātu ar Latgales kultūras tradīcijām, kā arī iemācītu latgaliskās rotaļdejas, projekta īstenotāji 29.septembrī uzaicināja folkloras kopu "Svātra", lai 12.vidusskolas telpās sniegtu koncertu. Pasākums izvērtās jautrs un sirsnīgs.

 

Svātra dodas uz Gruziju

Svātra piedalās folkloras festivālā Baltkrievijā

Laika posmā no 23.-25.09.16. Daugavpils Latviešu kultūras centra dziesmu un deju folkloras kopa "Svātra" Gomeļas apgabalā (Baltkrievia) piedalījās folkloras festivālā "Zov Poļesje".