Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Zelta rudens noskaņās”

 
 
 
 
 

16. oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
“Zelta rudens noskaņās”

 


“Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes

Radio raidījums “Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes, lai runātu par panākumiem, grūtībām un folkloras skolu. 

Raidījums noklausāms  mājaslapā http://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim-latgola 13.09.2014.

Mūs atceras Amerikā

"Svātras" folkloras skola turpina piesaistīt aizvien lielāku interesentu skaitu

Ar dalībnieku sajūsmu notikusi pirmā meistarklase

 

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra” laika posmā no 21.08. līdz 15.12.2014. organizē Latgales folkloras skolu, kuras nodarbības atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2014"

Kā pirmā nodarbība notika 21.augustā - koklēšanas meistarklase, kuru apmeklēja dažādu folkloras kopu un individuālo interesentu pārstāvji. Patīkami, ka uz koklēšanas meistarklases nodarbībām bija ieradušies interesenti pat no Dagdas novada, kas patiesi ataino projekta mērķi, ka šādas meistarklases ir nepieciešamas plašam Latgales folkloras kustības dalībnieku lokam. Uz desmit koklēm tika apgūtas koklēšanas gan pamatzināšanas, gan apgūtas  latgaliešu tautasdziesmas spēles.

„Svātra” Līgo Kanādā latviešu vasaras nometnē „Sidrabene”.

28.jūnijs Kanādas latviešu vasaras nometnē “Sidrabene” bija īpaša diena. No malu malā sabrauca līgotāji, tika pīti vainagi, baudīts alus, dedzināti ugunskuri, kopā dziedāts. Līgo vakara svētku koncertā ar  skanīgām dziesmām un dejām “Svātra” pavadīja vasaras saulgriežus kopā ar Kanādas un ASV latviešiem un tautiešiem no Latvijas. No bagātā „Svātras” dziesmu pūra tika izdziedātas skanīgākās Līgo dziesmas un izdejotas lustīgākās latgaliešu dejas:  Sešdancis, Lancis, Lancejots, Dvieļu deja, Jurginu valsis, Siena un Rikavas kadriļa, kā arī Aulejas žeperis.

 

Latgales folkloras skola

 

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, kā arī Latgales reģiona kultūras darbinieku tālākizglītības pieejamību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra” laika posmā no 26.08.2014 līdz 15.12.2014 organizēs Latgales folkloras skolu.

 

"Svātras" foto rotā LR Ārlietu ministrijas mājaslapu

2012.gada jūnijā "Svātra",  Daugavpils latviešu kultūras centra pārrobežu programmas projekta ietvaros, piedalījās "Ivana Kupala" svētkos Vitebskā (Baltkrievija), kur notika dažādi koncerti un meistarbarbnīcas, tais skaitā vainagu pīšana, kuru vadīja LR konsulāta Vitebskā pārstāve.

Tad nu viena fotogrāfija no šiem svētkiem ar "Svātras" meitenēm šobrīd rotā LR Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļu "Tautiešiem ārzemēs".

 

Ielīgosim Jāņus arī Daugavpilī

2014.gada 19. jūnijā plkst. 17.00 "Svātra" /vad. Sarmīte Teivāne/aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus  ieskandināt tuvojošos vasaras saulgriežu svētkus – Jāņus.
Koncertā piedalās PPIO DAUGAVA /diriģents Arnolds Grīnberts/ un bērnu deju kolektīvs PIENUPĪTE /vad. Inga Pīnupe/.
Dziedādami un dancodami ielīgosim svētkus, rotāsim parka ozolus, vīsim Jāņuzāļu vainagus, garšosim ķimeņu sieru, maizes saldo dziru un putojošo alu.
Tiksimies Dubrovina parkā!

Koncertu rīko Latviešu kultūras centrs
Atbalsta Daugavpils Kultūras pārvalde

"Svātra" pārstāvēja Latgali novadu dienās Rīgā

No 13. līdz 15. jūnijam Rīgā otro reizi notika Novadu dienas, kurās bija iespēja iepazīt un izbaudīt Latvijas novadu daudzveidību. Pasākumā piedalījās folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem. Latgales reģionu pārstāvēja arī folkloras kopa "Svātra".

14. un 15. jūnijā Novadu dienu pasākumi notika Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Abas dienas no plkst. 12.00 līdz 16.00 muzeja sētās skanēja Latvijas novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēja dažādu amatu meistari un bija iespējams nogaršot katra novada garšīgākos ēdienus.

Pirmo reizi Novadu dienās notika Vasaras dziedāšanas svētki jeb dziedāšanas konkursi, kuros labākie dziedātāji sacentās, lai noskaidrotu, kurš ir skanīgākā rotātāja un gavilētāja, skaistākās līgotnes vai brašākās darba dziesmas dziedātāja titula cienīgs.
Piedalīties dziedāšanas konkursā «Dziedi Latvijai!» tika aicināts ikviens, kurš vēlējās nodziedāt savu mīļāko tautasdziesmu.