Svātra novēl labu veiksmi uzņēmējiem

2014.gada 16.maijā jau trešo reizi Daugavpilī norisināsinājās starptautiskais Austrumbaltijas biznesa forums, kurā piedalījās vairāk kā 400 dalībnieku no 10 valstīm:  Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas,  Moldovas, Zviedrijas, Kanādas un Čehijas. Forums tika organizēts sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā, kā arī Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Tirdzniecības rūpniecības kameru, LPR un DU.

Foruma mērķis -  starptautisku  biznesa kontaktu veidošana, kas palīdzētu vietējiem ražotājiem apgūt jaunus tirgus, veidot partnerattiecības ar citu valstu attiecīgās nozares uzņēmumiem.

Bet mums  - Svātrai tika tas gods ar dziedāšanu atklāt šo svarīgo notikumu un novēlēt foruma dalībniekiem, labu ceļa vēju foruma darbā, jaunus kontaktus un jaunas biznesa iespējas.

Noslēdzies X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls

Pagājušās nedēļas nogalē, 31. janvārī un 1. februārī, Daugavpilī norisinājās Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes, Daugavpils Latviešu kultūras centra un Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” organizētais X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls.

Divu dienu laikā 18 kolektīvi no Latvijas, Baltkrievijas, Gruzijas un Krievijas Daugavpils iedzīvotājus un viesus iepazīstināja ar savu tautu tradicionālajām dziesmām un dejām. Gan festivāla atklāšanas koncerts, gan lielkoncerts, kas bija arī skate latviešu kolektīviem ceļā uz starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”, gan arī danču vakars un ārvalstu kolektīvu koncerti guva plašu skatītāju atbalstu, ko apliecināja koncertu apmeklētāju atsaucība un aplausi.

 

X Daugavpils starptautiskais folkloras festivāls

No 31. janvāra līdz  1. februārim Daugavpilī notiks X Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls. Tā mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru, attīstīt, pilnveidot un kopt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu tradīcijas, tādējādi nodrošinot kolektīvu darbības nepārtrauktību.

Dalībai festivāla koncertos, jaunu zināšanu apguvei meistarklasēs, aizrautīgai sadancošanai un sadziedāšanai pieteikušās gan Latvijas, gan ārzemju folkloras kopas, kuras kopj un popularizē savas vietējās tradīcijas. Festivālā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem un vairāk nekā 50 dalībnieku no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Gruzijas. Festivāla laikā savu 20 gadu jubileju svinēs Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”. Pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti piedalīties festivāla aktivitātēs un izbaudīt tradicionālo kultūru, kas ietver sevī neskaitāmu paaudžu pieredzi.Lai izdotos aizraujošas un neaizmirstamas brīvdienas, svētdien, festivāla noslēgumā organizatori piedāvā festivāla dalībniekiem apmeklēt Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Māla mākslas centru, Krievu kultūras centru, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Latviešu māju un citus kultūras un tūrisma objektus bez maksas vai ar īpašām atlaidēm.

DAUGAVPILS - PASAULES SNŪKERA GALVASPILSĒTA

Šī gada 27. novembrī Daugavpilī tika atklāts Latvijā pirmais notiekošais Pasaules čempionāts snūkerā 2013 amatieriem. Pasākums kopā pulcē 240 dalībniekus no 52 pasaules valstīm.

Latvijas Republikas Biljarda Federācijas valdes loceklis Sergejs Koļcovs uzsver: „Tas ir unikāls gadījums šī sporta veida vēsturē, kad Latvijai pirmo reizi tiek piešķirta iespēja rīkot Pasaules čempionātu snūkerā. Potenciālā auditorija, kam interesē snūkers vai kas nodarbojas ar snūkeru, un kas tiks uzrunāta pasaulē, ir vairāk nekā 1 miljons cilvēku. Esam gandarīti par mums izrādīto uzticību!”

Valstis, kurās aktīvi tiek spēlēts snūkers, ir Lielbritānija, Ķīna, Indija, Pakistāna, Īrija, Skotija, Velsa, Austrālija, Jaunzēlande, Menas sala, Šrilanka, Taizeme, ASV, Argentīna un Krievija. Pasaules čempionāta laikā šo valstu iedzīvotāji īpašu uzmanību pievērsīs Latvijai.

„Svātrai” tika gods dziedāt šī pasaules līmeņa pasākuma atklāšanā.

 

Fotomateriālu skat mūsu fotogalerijā un video skat.  http://www.ibsfnews.com/  sadaļā IBSF Video's , kā arī: http://www.youtube.com/watch?v=hd5yGmAdx34 

DZIESMAS UN DANCI PAR GODU VIESIEM


2013.gada 4.-8.novembrī Daugavpils pilsētas Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes projekta ietvaros pilsētu apmeklēja  izglītības darbinieki no Čehijas, Nīderlandes, Vācijas, Austrijas un Itālijas.

Lai izzinātu reģionālās izglītības pazīmes un īpatnības, multikulturālismu, tradīcijas, inovācijas, viesi apmeklēja Daugavpils Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldi, Daugavpils pilsētas domi, dažādas pilsētas izglītības un kultūras iestādes.

7. novembrī viesi ciemojās Latviešu kultūras centrā, kur “Svātra”  sniedza ieskatu latgaliešu tautas kultūrā un, aizraujot ciemiņus ar savu dziedāšanu un dancošanu, pārliecināja  par etnokultūras dzīvotspēju modernajā sabiedrībā.

Plašāku ieskatu pasākumā skat.  fotogalerijā.

PRETĪ RUDENIM

Rudenim piestāv mūzika, dzeja, krāsu gamma un arī mazliet skumjas…, tas rakstainā lakatā ieskauj Latviju un ļauj mums kavēties viskaistākajās dabas ainās.

Iesākot savu radošo darba sezonu, 17.oktobrī rudens krāsu paletei pievienojās arī Svātra kopā ar citiem  Latviešu kultūras centra kolektīviem , veidojot tautas mūzikas un deju rakstus muzikālā programmā „Pretī Rudenim…". Jauna sezona, jaunas vecās labās dejas un dziesmas no senču krāta pūra.
Ieskatu koncertā skat. fotogalerijā.

Svātra aicina līdzbraukt uz Baltijas danču nakti

 !!! Svātrotāji VISUS INTERESENTUS un DEJOT gribētājus aicina šo sestdien (05.10.13.) LĪDZBRAUKT uz Baltijas danču nakti! Iepriekš pieteikšanās uz tālruni: 26565858.

Piedalās: Tradicionālo deju klubs SITA no Minskas (Baltkrievija), VIĻŅAS DANČU KLUBS, KLAIPĒDAS DANČU KLUBS, folkloras kopa KNITUVA no Ķelmes (Lietuva), BANDA IN FIS no Tallinas, TUUSTAR no Jõgeva, Folkloras klubs MAATASA no Tartu, Tautas deju grupa REILENDER no Ruusa, TARTU DANČU KLUBS (Igaunija), tautas vērtes kopa DZIETI no Cēsīm, LU folkloras deju kopa DANDARI, Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa SVĀTRA, danču mūzikas grupa KEfīRs, 3x3 DANČU KLUBA muzikanti, blēžu, bēdu un blēņu banda BALLE PIE RĀTNĀ ZIRDZIŅA, folkloras kopa KOKLE un RĪGAS DANČU KLUBS.

SVĀTRA AICINA SAVĀ PULKĀ

Fokloras dziesmu un deju kopa „Svātra” aicina savā pulkā muzikantus, kas vēlas muzicēt un  spēlēt  tautas mūzikas instrumentus.

Mēģinājumi notiek katru ceturtdienu plkst. 18.30 Latviešu kultūras centrā Rīgas ielā 22a, Daugavpilī.

Ja rodas interese par kopā būšanu ar mums, rakstiet uz  e-pasta adresi svatra@inbox.lv  līdz 25.10.2013, norādot, savus kontaktus un kādu mūzikas instrumentu jūs spēlējat.

SVĀTRA 14.SEPTEMBRĪ KONCERTĒJA RĪGAS SPĪĶEROSFolkloras un deju kopa SVĀTRA 2013.gada 14.seprembrī aicināja visus savus fanus ammeklēt Latvijas Lauksaimniecības universitātes rīkoto pasākumu "Lauki ienāk pilšetā", kas notika Rīgā, Spīķeros.

Nāciet, izbaudiet, iemīliet....

2013. gada 14. septembrī Rīgā, Spīķeru kvartālā un jaunajā promenādē pie Daugavas notika vērienīgs pasākums „Lauki ienāk pilsētā”. Pasākuma vadmotīvs – Latvijā audzis, Latvijā ražots un pārstrādāts Latvijas produkts.

Pasākums tika rīkots, lai radītu interesi par dzīvi un darbu laukos, lauksaimniecības un lauku attīstības iespējām, to daudzveidību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu un efektīvu resursu izmantošanu, atklātu lauksaimniecības nozaru daudzveidīgās iespējas, ieinteresētu par kvalitatīvu dzīves telpu laukos, informētu par mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem zemkopības un lauku attīstības nozarēs, iesaistītu apmeklētājus aktivitātēs.

ĀRVALSTU STUDENTI MĀCĀS LATGALIEŠU FOLKLORU

2013.gada 27.augustā Svātra ar tradicionālo latgaliešu folkloru iepazīstināja  Daugavpils Universitātes 11 ārvalstu studējošos no Itālijas, Polijas, Spānijas, Turcijas un Slovākijas. Jaunieši izzināja mūzikas instrumentus, klausījās latgaliešu folkloras dziesmas un dejas, tiem pašiem tika dota iespēja apgūt dažādu mūzikas instrumentu spēli, iemācīties latgaliešu un latviešu tautasdziesmas un rotaļdejas. Ar lielu atsaucību un interesi jaunieši pētīja un pielaikoja latviešu tautas tērpus. Svātrotājiem arī iepriekš ir bijusi iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs Spānijā, Baltkrievijā, Austrijā un Latvijā.