Svātra aicina Folkloras kopu vadītājus pieteikties apmācībām.

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, kā arī Latgales reģiona kultūras darbinieku tālākizglītības pieejamību,

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra”

turpinot Latgales folkloras skolu 28.novembra vakarā rīko apmācības folkloras kopu vadītājiem

"Veiksmīgs priekšnesums",

ko vadīs "FOLKVAKARA" vadītāja Kristīne Kārkle - Puriņa.

Svātra koncertēs Bebrenē

 

 

15.novembrī plkst.: 14:00 folkloras kopa "SVĀTRA" aicina uz konceru Bebrenes kultūras namā.

"Svātra" sveic Valsts robežsardzi 95.gadadienā!

Piektdien, 7.novembrī, atzīmējot Valsts robežsardzes dibināšanas 95.gadadienu, Daugavpilī notiks Iekšlietu ministrijas iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku vienību parāde un robežsardzes rīkotais interaktīvais pasākums „Robežsargs - drošība vakar, šodien, rīt!".

1918.gada 18.novembrī, proklamējot Latvijas Republikas neatkarību, Tautas padome deklaratīvi noteica arī jaunizveidotās valsts pagaidu robežu. Lai apsargātu Latvijas Republikas valsts robežu, 1919.gada 7.novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli - izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības.

Tieši šis datums tiek uzskatīts par robežsardzes dibināšanas dienu. 1935.gadā Iekšlietu ministrijas sastāvā nodibināja atsevišķu karaspēka vienību - Robežsargu brigādi un par tās komandieri iecēla pulkvedi Ludvigu Bolšteinu. Pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940.gada 17.jūnijā Robežsargu brigādes attīstība un darbība tika pārtraukta.

Tieši šis datums tiek uzskatīts par robežsardzes dibināšanas dienu. 1935.gadā Iekšlietu ministrijas sastāvā nodibināja atsevišķu karaspēka vienību - Robežsargu brigādi un par tās komandieri iecēla pulkvedi Ludvigu Bolšteinu. Pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940.gada 17.jūnijā Robežsargu brigādes attīstība un darbība tika pārtraukta.

Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Zelta rudens noskaņās”

 
 
 
 
 

16. oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
“Zelta rudens noskaņās”

 


“Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes

Radio raidījums “Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes, lai runātu par panākumiem, grūtībām un folkloras skolu. 

Raidījums noklausāms  mājaslapā http://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim-latgola 13.09.2014.

Mūs atceras Amerikā

"Svātras" folkloras skola turpina piesaistīt aizvien lielāku interesentu skaitu

Ar dalībnieku sajūsmu notikusi pirmā meistarklase

 

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra” laika posmā no 21.08. līdz 15.12.2014. organizē Latgales folkloras skolu, kuras nodarbības atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma "Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2014"

Kā pirmā nodarbība notika 21.augustā - koklēšanas meistarklase, kuru apmeklēja dažādu folkloras kopu un individuālo interesentu pārstāvji. Patīkami, ka uz koklēšanas meistarklases nodarbībām bija ieradušies interesenti pat no Dagdas novada, kas patiesi ataino projekta mērķi, ka šādas meistarklases ir nepieciešamas plašam Latgales folkloras kustības dalībnieku lokam. Uz desmit koklēm tika apgūtas koklēšanas gan pamatzināšanas, gan apgūtas  latgaliešu tautasdziesmas spēles.

„Svātra” Līgo Kanādā latviešu vasaras nometnē „Sidrabene”.

28.jūnijs Kanādas latviešu vasaras nometnē “Sidrabene” bija īpaša diena. No malu malā sabrauca līgotāji, tika pīti vainagi, baudīts alus, dedzināti ugunskuri, kopā dziedāts. Līgo vakara svētku koncertā ar  skanīgām dziesmām un dejām “Svātra” pavadīja vasaras saulgriežus kopā ar Kanādas un ASV latviešiem un tautiešiem no Latvijas. No bagātā „Svātras” dziesmu pūra tika izdziedātas skanīgākās Līgo dziesmas un izdejotas lustīgākās latgaliešu dejas:  Sešdancis, Lancis, Lancejots, Dvieļu deja, Jurginu valsis, Siena un Rikavas kadriļa, kā arī Aulejas žeperis.

 

Latgales folkloras skola

 

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, kā arī Latgales reģiona kultūras darbinieku tālākizglītības pieejamību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra” laika posmā no 26.08.2014 līdz 15.12.2014 organizēs Latgales folkloras skolu.