Daugavpilī viesosies baltkrievu tautas mūzikas grupa "STARY OLSA"

 XI Starptautiskā folkloras festivāla ietvaros 23.aprīlī plkst. 19:30  Vienības nama koncertzālē notiks baltkrievu mūzikas grupas "Stary  Olsa" koncerts.

 Stary Olsa ir baltkrievu mūzikas grupa, kura darbojas kopš 1999.gada,  tās  dibinātajs un vadītājs ir Zmiters Sosnovskijs. Grupas sastāvā ir 6  cilvēki un  nosaukums ir radies no strauta, kas atrodas  Rietummogiļovščinā.

 Grupas repertuārā ir baltkrievu tautas balādes un karavīru dziesmas,  baltkrievu tautas dejas, Renesanses laika baltkrievu autoru  kompozīcijas un  darbi no baltkrievu galma mūzikas krājumiem, kā arī  populāras Eiropas  viduslaiku un Renesanses laika melodijas. Festivālā  mūzikas grupa "Stary  Olsa" uzstāsies ar programmu, kurā dzirdēsim baltkrievu tautas 16-19. gs.  mūziku.

Grupas mūzika ļauj atjaunot daudzu aizmirstu instrumentu skanējumu. Skaņdarbu izpildīšanai tiek izmantoti maksimāli precīzas (izskata, materiālu un tehnoloģiju ziņā) seno baltkrievu instrumentu, piemēram, dūdu, liru, kokļu, stabuļu, vargana, bungu u.c. kopijas.

Svātra uzstāsies Latgales vēstniecībā GORS

 

12. martā Latgales vēstniecībā GORS savu 25 gadu jubileju ar svētku koncertu svinēs Rēzeknes deju kopa “Dziga”.

25 gadu laikā, tautas dejas un mūzikas varā, “Dzigā” izaudzināti gandrīz 250 dejotāji un 25 gadus kopta dzīvā muzicēšana kapelā.

Savulaik, savu dejas soli "Dzigas" deju kamolā ievijusi arī "Svātras" vadītāja Sarmīte Teivāne.

Suminam Sarmīti un "Dzigu"!

Dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā pieteikušies kolektīvi pat no Āfrikas

Dalībai festivālā pieteikušās 34 folkloras kā no Latvijas, tā arī no ārvalstīm: Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Čehijas, Horvātijas, Moldovas, Īrijas. Vistālākie pieteikumi dalībai festivālā nākuši no Gruzijas (šī valsts tika pārstāvēta arī iepriekšējā festivālā), Tunisijas un Dienvidāfrikas republikas

Klausītāji izraudzītās folkloras kopas varēs Daugavpilī dzirdēt no 22.-24.aprīlim kā festivāla atklāšanas koncertā un lielkoncertā, kā arī grupu individuālajos koncertos.

Vakarēšana

 4.02.2016. Latviešu kultūras centra kafejnīcā Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra”, Daugavpils novada Kultūras centra folkloras kopa „Dyrbyni” un katoļu priesteris Rodions Doļa aicina uz VAKARĒŠANU.

Vakarēšanas pirmajā daļā (plkst. 18.30) visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautas dziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Vakarēšanas otrajā daļā (plkst. 19.30) ikviens saņems pozitīvo lādiņu, ko dod danči caur kustību, vienotību, satikšanos, virtuoziem muzikantiem un aizraujošiem danču rādītājiem. Līdzi jāņem ērti apavi.

AUDIET MANI KAROGĀ

 
 
(..)Audiet mani karogā
Sarkanbaltisarkanā -
Nezudīs nemūžam mums sarkanbaltisarkanās
mūsu tautas svētās mājas.(..)
                                     /Andrejs Eglītis/

 

Daugavpils Latviešu kultūras centra kolektīvi 12.novembrī, Latvijas Proklamēšanas 97. gadadienai par godu aicināja daugavpiliešus un pilsētas viesus uz tautas mūzikas un deju koncertu “Audiet mani karogā”.
 
Svinīgu noskaņojumu radīs BDK “Pienupīte” /vad. I.Pīnupe un I.Zuģicka/, DA “Laismeņa” /vad. D.Soldāne/, VPDK “Saime” /vad. L.Graudiņa/, SDK “Atbalss” /vad. I.Mironovs/, TMA “Rakari” /vad. Ē.Daugulis/, FK “Svātra” /vad. S.Teivāne/, FA “Dzīsme” un BFA “Dzīsmeite” /vad. L.Vaivode/, SK “Rūta” /vad. M.Veličko/, VA “Retro” /vad. S.Ērliha/.
Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas: http://www.svatra.lv/201511_audiet_mani_karoga_3_77G.html

Izsludināta pieteikšanās dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā

Līdz 2016.gada 15.janvārim ir izsludināta pieteikšanās dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā.

XI Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls notiks 2016.gada 22.-24.aprīlī. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru, attīstīt, pilnveidot un kopt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu tradīcijas, tādējādi nodrošinot kolektīvu darbības nepārtrauktību.
Folkloras festivālā aicināti piedalīties Latvijas novadu un ārzemju folkloras kopas, kuras kopj un popularizē savas lokālās tradīcijas.

Festivāla laikā norisināsies gan vairāki koncerti un sadancošanās, gan arī meistarklases, kuru laika varēs apgūt dažādas prasmes, ko savā ikdienā izmantoja mūsu senči.

Pieteikuma veidlapas, nolikums u.c. saistoša informācija par festivālu pieejama Daugavpils kultūras pārvades mājaslapā: http://kultura.daugavpils.lv/lv/Zinas/1/1320/Izsludinata_pieteiksanas_dalibai_XI_Daugavpils_Starptautiskaja_folkloras_festivala

Teju noslēgusies Latgales folkloras skola

  Latvijas Valsts svētku priekšvakarā folkloras dziesmu un deju kopai "Svātra" noslēgumam tuvojas Latgales folkloras skolas 2015. Triju mēnešu garumā Latgales folkloras entuziastiem bija iespēja apmeklēt 18 dažādas meistarklases piecos virzienos, piemēram, tradicionālā dziedāšana un dejošana, dažādu mūzikas instrumentu spēles apgūšana. Par tradīciju kļuvušās meistarklases iegūst aizvien lielāku popularitāti. Atšķirībā no pagājušā gada, šogad Daugavpilī notikušās nodarbības apmeklēja cilvēki ne tikai no Preiļiem, Dagdas, bet arī no Līvāniem, Rēzeknes un pat Balvu puses.
  Šīs nedēļas nogalē 13. un 14. novembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa "Svātra" aicina uz noslēguma nodarbībām, kurās būs iespēja apgūt tradicionālās dziedāšanas prasmi. Nodarbības vadīs Zane Šmite.

 

Svātra saņem sveicienu no Valsts prezidenta un viņa kundzes

 

Aizritot vasarai un tuvojoties rudens darbiem, arī folkloras dziesmu un deju kopa "SVĀRTA" sāk rosīties jaunam darba cēlienam.

Lai jaunajā sezonā darbi sokas raitāk, kā pateicību par sadarbību no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes Ivetas Vējones esam saņēmuši sveicienus. Kā jau iepriekš tika minēts, Valsts prezidentam šovasar mugurā vairākkārt bija "Svātras" tautastērps (prezidentam - Riebiņu novada Silajāņu un prezidenta kundzei - Abrenes tautastērps).

Svātras tautastērpos promenentais pāris piedalījās XI Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā, dižkoncertā Mežaparkā, kā arī starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2015" Rezeknē, kurā piedalījās arī pati "Svātra".

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2015

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot no šī gada 17.septembra organizēs Latgales folkloras skolu.

Šī jau būs otrā reize, kad pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, Latgales folkloras kustības dalībniekiem un folkloras attīstībā ieinteresētiem ļaudīm, būs iespēja apmeklēt meistarklases  tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tradicionālajā dziedāšanā un latviešu tradicionālajā dejā.

Norises vieta: Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Rīgas iela 22a, Daugavpils.

Baudīsim Balticu 2015 kopā!

Sveiciens "Svātras" un visiem folkloras faniem malu malās. Vakar, 15.jūlijā, Lielvārdē svinīgi tika atklāts starptautiskais folkloras festivārs Baltica 2015. Šoreiz mums tas ir īpaši svinīgs, jo Latvijā tas notiek jau desmito reizi un tajā atkal piedalīsies "Svātra".  Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500 un tā tēma - „Mantojums”.