"SVĀTRA" svin Aizgavēni

 14. februārī Daugavpils novada Vabolē ar atraktīvām sporta spēlēm, latgaliešu tautas dziesmām un dejām tika nosvinēts Aizgavēnis.

Brīvdienās un līdz pat trešdienai, kad būs Pelnu diena un sāksies garais Pirmslieldienu  gavēnis, daudzviet Latgalē tiek svinēts Aizgavēnis - jautras izdarības ar braukšanu ragaviņās no kalna, plāceņiem un citiem cienastiem, kārtīgu izdziedāšanos un izdejošanos, jo šīs izpriecas varēs atsākties vien pēc garā  gavēņa Lieldienās.

Par bizes pīšanu, „vailuoka” (velteņa) un slotas mešanu, tāpat plāceņu baudīšanu pie ugunskura priecājās Daugavpils folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” dalībnieki. Viņi atzinās, ka pirmo reizi koncertējuši, vispirms sportojot, pēc tam dziedot un dejojot. Savukārt Naujenes pagasta folkloras kopa „Rūžeņa”, kas nākamgad svinēs 20 gadu jubileju, uz ledus jautri grieza grīztuves (koka baļķī piestiprinātas koka ragavas).  

Vakarēšana ar folkloras kopu „Svātra”

Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” pavasara gaidīšanas svētkos – Aizgavēnī uzsāk jaunu pasākumu ciklu „Vakarēšana ar SVĀTRU, kurā, kopīgi darbojoties, katrs sev mēģināsim atklāt latviešu folkloras būtību, gudrību un spēku.

Pasākuma pirmajā daļā visi tiek aicināti uz enerģētiski stipru tautasdziesmu kopdziedāšanu. Šādas tautasdziesmas ir meditatīvs garīgā spēka avots. Tās palīdz sakārtot un harmonizēt savu iekšējo pasauli. Tautasdziesmas tiks skandētas kokles pavadījumā, jo tieši kokles radītajām skaņām piemīt spēja dzidrināt gaisu un enerģētiski attīrīt vidi. Kopdziedāšanas laikā ikviens līdzdziedātājs gūs patīkamu miera sajūtu, uzņems spēku ikdienas gaitām un vakara dančiem.

Pasākuma otrajā daļā ikviens varēs iesaistīties dejās un rotaļās. Kā jau kārtīgā Aizgavēnī būs arī „Pankūkas”, bet šoreiz tās tiks piedāvātas nevis ceptas, bet gan dancojamas. Folkloras dejām nav vajadzīgas priekšzināšanas, speciāla sagatavotība. Ir nepieciešama vēlme piedalīties un ērti apavi.

Aicinām muzikantus, kas prot spēlēt tautas mūzikas instrumentus, pievienoties kopīgai muzicēšanai dejās un rotaļās!

Tiek plānots, ka tautasdziesmu kopdziedāšana un sadancošana kļūs par tradīciju, un jau pavasarī notiks vēl šāda veida pasākums.

Folkloras kopa "Svātra" dosies koncertēt uz Vidzemes koncertzāli Cēsis

Atskatoties uz 2014.gada jūlijā notikušajiem XIV Latviešu dziesmu svētkiem Kanadā, kuros no Latvijas piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, tajā skaitā "Svātra", VPDK "Raitais solis" un Vidzemes koncertzāle rīko atkalredzēšanās svētkus Cēsīs.

Koncertā piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvi "Raitais solis" un "Sadancis", tautas deju kolektīvi "Pērle", "Katvari", "Ačkups" un "Randiņš", kā arī folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra" no Daugavpils.

Aicinām vidzemniekus iejusties Dziesmu svētku gaisotnē un baudīt arī "Svātras" priekšnesumu!

Uz tikšanos Cēsīs!

 

Svātra aicina Folkloras kopu vadītājus pieteikties apmācībām.

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, kā arī Latgales reģiona kultūras darbinieku tālākizglītības pieejamību,

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “ Svātra”

turpinot Latgales folkloras skolu 28.novembra vakarā rīko apmācības folkloras kopu vadītājiem

"Veiksmīgs priekšnesums",

ko vadīs "FOLKVAKARA" vadītāja Kristīne Kārkle - Puriņa.

Svātra koncertēs Bebrenē

 

 

15.novembrī plkst.: 14:00 folkloras kopa "SVĀTRA" aicina uz konceru Bebrenes kultūras namā.

"Svātra" sveic Valsts robežsardzi 95.gadadienā!

Piektdien, 7.novembrī, atzīmējot Valsts robežsardzes dibināšanas 95.gadadienu, Daugavpilī notiks Iekšlietu ministrijas iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku vienību parāde un robežsardzes rīkotais interaktīvais pasākums „Robežsargs - drošība vakar, šodien, rīt!".

1918.gada 18.novembrī, proklamējot Latvijas Republikas neatkarību, Tautas padome deklaratīvi noteica arī jaunizveidotās valsts pagaidu robežu. Lai apsargātu Latvijas Republikas valsts robežu, 1919.gada 7.novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli - izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības.

Tieši šis datums tiek uzskatīts par robežsardzes dibināšanas dienu. 1935.gadā Iekšlietu ministrijas sastāvā nodibināja atsevišķu karaspēka vienību - Robežsargu brigādi un par tās komandieri iecēla pulkvedi Ludvigu Bolšteinu. Pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940.gada 17.jūnijā Robežsargu brigādes attīstība un darbība tika pārtraukta.

Tieši šis datums tiek uzskatīts par robežsardzes dibināšanas dienu. 1935.gadā Iekšlietu ministrijas sastāvā nodibināja atsevišķu karaspēka vienību - Robežsargu brigādi un par tās komandieri iecēla pulkvedi Ludvigu Bolšteinu. Pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940.gada 17.jūnijā Robežsargu brigādes attīstība un darbība tika pārtraukta.

Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Zelta rudens noskaņās”

 
 
 
 
 

16. oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
“Zelta rudens noskaņās”

 


“Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes

Radio raidījums “Pi myusim Latgolā” viesojas pie folkloras kopas “Svātra” vadītājas Sarmītes Teivānes, lai runātu par panākumiem, grūtībām un folkloras skolu. 

Raidījums noklausāms  mājaslapā http://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim-latgola 13.09.2014.

Mūs atceras Amerikā