"Svātra" piedalījās mūzikas ierakstā "Danču krātuvei"

3.augustā "Svātra" piedalījās "Danču krātuvei" paredzētās danču mūzikas ierakstu trapšanā!

Vienības namā darbību sāk TRADĪCIJU MĀJA

2020. gada 6. augustā plkst. 17.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrs Vienības namā Daugavpilī atver durvis jaunas kultūrtelpas – TRADĪCIJU MĀJAS darbībai. Tās izveides misija ir tradicionālās kultūras vērtību popularizēšana, saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Tradīciju mājā, praktiski darbojoties, piedaloties meistardarbnīcās un nodarbībās, varēs izzināt latviešu tautas tradīcijas. Tur tiks svinēti tradicionālo gadskārtu svētki, rīkotas amatniecības darbnīcas, tautas mūzikas instrumentu spēles apmācība un notiks saspēle ar citiem tautas muzikantiem, notiks semināri par latviešu tradicionālajiem svētkiem, godiem, spēlēm, rotaļām, dančiem, tradicionālo danču vakari, sarunu vakari un diskusijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu. Tur varēs iepazīt arī kulināro mantojumu.

Tradīciju mājā apskatāma izstāde "Svilpaunieki Plus”

Daugavpils Latviešu kultūras centrs aicina apskatīt Ingas un Aleksandra Maijeru veidoto māla mūzikas instrumentu izstādi “Svilpaunieki Plus” Vienības namā TRADĪCIJU MĀJĀ Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas).
 

Saulgrieži ar folkloras kopu "Svātra"

21.jūnijā plkst. 21.21 A.Pumpura skvērā visi tiek aicināti uz pasākumu „Saulgrieži ar folkloras kopu „Svātra”.

"Svātra" garākajā gadsimta Līgo dziesmā

To ir jādzird! Tā skan, kad LR2 akcijā Garākā Līgo dziesma apvienojas 20 grupas. "Svātra" un Daugavpils saka paldies par iespēju būt kopā! Līgo!

ATCELTS!!! Saulgriežu gaidīšanas vakars

Š.g. 19. martā plkst. 18.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrs aicina apmeklēt Saulgriežu gaidīšanas vakaru Vienības nama Tradīciju mājā Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses).

ATCELTS!!!Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls tuvojas straujiem soļiem! 25. aprīlis nav aiz kalniem! Tiekamies Daugavpilī 25.04.2020

"Svātra" dodas uz Aizgavieni Vabaļā

Aujam kājas un laižam ciemos uz Vaboli 23.02.2020

 

Daugavpils atbrīvošanas 100.gadadienas svinības

Šī gada 27.janvārī aicinām uz Latgales atbrīvošanas simtgades svinībām Daugavpilī: 1920-2020.

Latvijas valsts simtgades svētku ietvaros, godinot divu tautu – Polijas un Latvijas karavīru ieroču brālību varonīgajās Latgales atbrīvošanas cīņās, Daugavpilī jau no 3.janvāra, kad notika svinīgs pasākums pie piemiņas krusta Slobodkā un piemiņas plāksnes atklāšana pie Daugavpils pašvaldības ēkas, norisinās virkne aktivitāšu, kas skar tiešos notikumus Latvijas valsts veidošanā.

Sākusies pieteikšanās dalībai Daugavpils folkloras festivālā!

Līdz 2020.gada 25.janvārim izsludināta pieteikšanās dalībai XII Daugavpils starptautiskajā folkloras festivālā, kas norisināsies 2020.gada 25. – 26.aprīlī Daugavpilī.