Apskati koncerta "Liepu laipa" ierakstu!

"Svātras" mājas lapā ir apskatāms 2018.gada 30.novembrī notikušā koncerta "Liepu laipa" ieraksts.

Koncertā piedalījās etnomuzikologs, koklētājs Ansis Jansons un  folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra”.

VIDEO

Koncerts “TALKA MANA, LIELA TALKA”

12.septembrī plkst. 18.00 aicinām visus uz Indijas vīriešu deju grupas, Zanes Šmites un "Svātras" neaizmirstamu koncertu “TALKA MANA, LIELA TALKA”! Pēc koncerta indiešu un latviešu tautas spēles un rotaļas!

Koncertā piedalās:
Charu Castle fonda folkloras deju grupa (Indija)
Etnomuzikoloģe Zane ŠMITE
Folkloras dziesmu un deju kopa “SVĀTRA”

Latgales Folkloras skola 2019

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot ar šī gada 13.septembri organizēs Latgales folkloras skolu 2019.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, tiks organizētas nodarbības tradicionālās kultūras izzināšanai, meistarklases un paraugdemonstrējumi tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tautas dejās un rotaļās, tradicionālajā dziedāšanā.

 

"Svātra" dodas uz Liepāju, uz festivālu ma-DARA

17. augustā Ziemupes jūrmalā (netālu no Liepājas) norisināsies astotie sakņu un piederības sajūtas svētki - atpūtas pasākums ma-DARA, kurā sogad piedalīsies arī "Svātra".


Tābūs būs iespēja visas dienas garumā dzirdēt koncertus, klausīties dzeju, uzzināt un iepazīt daudz interesantu un radošu personu un būt. Vienkārši būt - būt ar sevi, saviem draugiem, domubiedriem, būt sajūtā, ka esi mājās.

Sadziedāšanās Saulgriežos kopā ar folkloras kopu “Svātra”

21. jūnijā plkst.21:21 A. Pumpura skvērš "Svātra" aicina uz vasaras saulgriežu svinēšanu.

Kopā ar mums būs Jāņu zāļu un augu pazinēja Dzintra Abarone.

Kopā izdziedāsim skaistākās Līgo dziesmas, izdejosim maģiskākās dejas un uzzināsim, kas jāpin Jāņu vainagā.

Deju ansambļa "Ļevoņiha" jubilejā

2019.gada 18.maijā Vitebskā (Baltkrievija) notika mūsu draugu, deju ansambļa "Ļevoņiha" ("Лявониха") 65. gadu jubilejas koncerts.

https://www.facebook.com/1797500153808581/videos/451094375700983/

 

Jurgena vaļšs / Īsapazeišonys vaļšs "Svātras" izpildījumā tagad arī Danču krātuvē

Kopā ar citiem Latvijas kolektīviem arī "Svātra" ir sniegusi ieguldījumu folkoras kopas "Dandari" izveidotās DANČU KRĀTUVES tapšanā - "Iepazīšanas vaļšs" vai "Jurgena vaļšs".

Kā mums tas izdevās, var redzēt šeit: https://www.facebook.com/189938721645568/videos/401861320571807/

Šo deju "Svātra" dejo jau aptuveni no 2010. gada. Danča melodija iemācīta no Lietuviešu folkloras kopas Baltijas Danču naktīs un salikta kopā ar rotaļu ko kopas vadītāja Sarmīte gājusi 70os – 80os gados. Viņas skolotājs Antons Škutāns šo rotaļīgo danci izmantoja, lai puiši un meitas nekautrētos viens no otra un sadalītos pa pāriem uzsākot dejas. Interesanti, ka Lietuvā ar esot manīta līdzīga rotaļa tik atšķirība ir tā, ka sēžot divi un viens pienākot klāt, bet re, Latvijā otrādi!

Puķes Dālijas valsis, vai Jurgena, Jurgina vaļšs, vai Īsapazeišonys vaļšs.

Izstādes „MAN DEVIŅI RAIBI BRUNČI” atklāšana

2019.gada 1.februārī Daugavpils Latviešu kultūras centrā tika atkāta izstāde „MAN DEVIŅI RAIBI BRUNČI”.

Draudzīgā gaisotnē tika atklāta izstāde, kur var aplūkotLatvijas dažādu novadu rakstainos brunčus.
 
Atklāšanas pasākumā ar muzikāliem sveicieniem visus klātesošos priecēja Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopas "Svātra" mūziķis Almazs.
 
Izstādi rīkoja Daugavpils Latviešu kultūras centrs un Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS.

Atvadas no ziemas

Desmitgadi martā atzīmēja Vaboles pagasta ikgadējais folkloras kopu sadziedāšanās pasākums “Aizgavienī cīmus braucu”. Par Aizgavēni to tradicionāli sauc Latgalē, lai gan citur labāk to pazīst kā Meteņus vai Masļeņicu. Aizgavēnis tiek atzīmēts īsu brīdi pirms Pelnu trešdienas un garā Lieldienu gavēņa. Tā ir iespēja vēl pēdējo reizi kārtīgi izpriecāties, doties ķekatās, ciemoties un mieloties ar sātīgu ēdienu.

Vairāk -https://www.daugavpilsnovads.lv/foto/folkloras-kopu-sadziedasanas-pasakums-aizgavieni-cimus-braucu/?fbclid=IwAR0lhQ-ZdU1emwvbDfWe8-BSJdlvg98jbDqYVCxMufyjrgqzBKKgFrI98qo

Mēs arī tur bijām: ēdām, dzērām un mutē nelīda un pār lūpu tecēja...

Ziemassvētku stāsts ar "Dušegrei"

2018.gada nogalē, pēc 5 gadiem atkal esam satikušies ar brīnišķigo grupu "Dušegrei" ( Фольклорный кукольный театр «Душегреи») no Maskavas. Paldies "Dušegrei" par patieso un aizraujošo Ziemasvētku stāstu.

"Рождéственский вертéп" - izrādes pamatā ir kristiešu tradīcijas un krievu tautasdziesmas. Izrādes varoņi ir labi zināmie Ziemassvētku stāsta tēli – Jaunava Marija, Jāzeps, Austrumu gudrie, enģelis un citi. Tikai 40 minūtes, bet ir uzburta neatkārtojama svētku gaisotne.