AUDIET MANI KAROGĀ

 
 
(..)Audiet mani karogā
Sarkanbaltisarkanā -
Nezudīs nemūžam mums sarkanbaltisarkanās
mūsu tautas svētās mājas.(..)
                                     /Andrejs Eglītis/

 

Daugavpils Latviešu kultūras centra kolektīvi 12.novembrī, Latvijas Proklamēšanas 97. gadadienai par godu aicināja daugavpiliešus un pilsētas viesus uz tautas mūzikas un deju koncertu “Audiet mani karogā”.
 
Svinīgu noskaņojumu radīs BDK “Pienupīte” /vad. I.Pīnupe un I.Zuģicka/, DA “Laismeņa” /vad. D.Soldāne/, VPDK “Saime” /vad. L.Graudiņa/, SDK “Atbalss” /vad. I.Mironovs/, TMA “Rakari” /vad. Ē.Daugulis/, FK “Svātra” /vad. S.Teivāne/, FA “Dzīsme” un BFA “Dzīsmeite” /vad. L.Vaivode/, SK “Rūta” /vad. M.Veličko/, VA “Retro” /vad. S.Ērliha/.
Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas: http://www.svatra.lv/201511_audiet_mani_karoga_3_77G.html

Izsludināta pieteikšanās dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā

Līdz 2016.gada 15.janvārim ir izsludināta pieteikšanās dalībai XI Daugavpils Starptautiskajā folkloras festivālā.

XI Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls notiks 2016.gada 22.-24.aprīlī. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru, attīstīt, pilnveidot un kopt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu tradīcijas, tādējādi nodrošinot kolektīvu darbības nepārtrauktību.
Folkloras festivālā aicināti piedalīties Latvijas novadu un ārzemju folkloras kopas, kuras kopj un popularizē savas lokālās tradīcijas.

Festivāla laikā norisināsies gan vairāki koncerti un sadancošanās, gan arī meistarklases, kuru laika varēs apgūt dažādas prasmes, ko savā ikdienā izmantoja mūsu senči.

Pieteikuma veidlapas, nolikums u.c. saistoša informācija par festivālu pieejama Daugavpils kultūras pārvades mājaslapā: http://kultura.daugavpils.lv/lv/Zinas/1/1320/Izsludinata_pieteiksanas_dalibai_XI_Daugavpils_Starptautiskaja_folkloras_festivala

Teju noslēgusies Latgales folkloras skola

  Latvijas Valsts svētku priekšvakarā folkloras dziesmu un deju kopai "Svātra" noslēgumam tuvojas Latgales folkloras skolas 2015. Triju mēnešu garumā Latgales folkloras entuziastiem bija iespēja apmeklēt 18 dažādas meistarklases piecos virzienos, piemēram, tradicionālā dziedāšana un dejošana, dažādu mūzikas instrumentu spēles apgūšana. Par tradīciju kļuvušās meistarklases iegūst aizvien lielāku popularitāti. Atšķirībā no pagājušā gada, šogad Daugavpilī notikušās nodarbības apmeklēja cilvēki ne tikai no Preiļiem, Dagdas, bet arī no Līvāniem, Rēzeknes un pat Balvu puses.
  Šīs nedēļas nogalē 13. un 14. novembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa "Svātra" aicina uz noslēguma nodarbībām, kurās būs iespēja apgūt tradicionālās dziedāšanas prasmi. Nodarbības vadīs Zane Šmite.

 

Svātra saņem sveicienu no Valsts prezidenta un viņa kundzes

 

Aizritot vasarai un tuvojoties rudens darbiem, arī folkloras dziesmu un deju kopa "SVĀRTA" sāk rosīties jaunam darba cēlienam.

Lai jaunajā sezonā darbi sokas raitāk, kā pateicību par sadarbību no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes Ivetas Vējones esam saņēmuši sveicienus. Kā jau iepriekš tika minēts, Valsts prezidentam šovasar mugurā vairākkārt bija "Svātras" tautastērps (prezidentam - Riebiņu novada Silajāņu un prezidenta kundzei - Abrenes tautastērps).

Svātras tautastērpos promenentais pāris piedalījās XI Latvijas jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā, dižkoncertā Mežaparkā, kā arī starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2015" Rezeknē, kurā piedalījās arī pati "Svātra".

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2015

Lai nodrošinātu Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanu un attīstību, Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot no šī gada 17.septembra organizēs Latgales folkloras skolu.

Šī jau būs otrā reize, kad pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, Latgales folkloras kustības dalībniekiem un folkloras attīstībā ieinteresētiem ļaudīm, būs iespēja apmeklēt meistarklases  tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tradicionālajā dziedāšanā un latviešu tradicionālajā dejā.

Norises vieta: Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Rīgas iela 22a, Daugavpils.

Baudīsim Balticu 2015 kopā!

Sveiciens "Svātras" un visiem folkloras faniem malu malās. Vakar, 15.jūlijā, Lielvārdē svinīgi tika atklāts starptautiskais folkloras festivārs Baltica 2015. Šoreiz mums tas ir īpaši svinīgs, jo Latvijā tas notiek jau desmito reizi un tajā atkal piedalīsies "Svātra".  Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500 un tā tēma - „Mantojums”.

Valts prezidents R.Vējonis ar kundzi Svātras tautastērpos esot juties ērti

 

Draugos ar trešo valstu valstspiederīgiem

Daugavpils Universitāte veiksmīgi noslēdzot trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumu ciklu integrācijai Latvijas sabiedrībā – "DRAUGOS AR LATVIJU" š.g. 26.jūnijā projekta noslēguma konferencē apkopoja rezultātus,  dalībnieku iespaidus un citus ar projektu lietām saistītas būšanas. Konferences vairāk kā 100 kausītājus ar Latgales folkloru iepazīstināja folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra".

 

Trejdeviņos ieskaņas pasākumos visā Latvijā daudzinās folkloras festivālu BALTICA

Lai atgādinātu sabiedrībai par starptautiskā folkloras festivāla BALTICA nozīmību sabiedrisko procesu un Latvijas kultūras dzīves kontekstā, šogad 27. jūnijā 27 vietās visos Latvijas novados folkloras kopas piedalīsies festivāla ieskaņas pasākumos. Līdzīgi, kā kādreiz ļaudis stiprināja savu vienotības izjūtu akcijā „Baltijas Ceļš”, šo ieskaņas pasākumu laikā pulksten 19.oo vairāk nekā trīsarpus tūkstoši folkloras kopu dalībnieki visās 27 vietās vienosies dziesmā, dziedot „Tēvu tēvi laipas met, Bērnu bērni izlaipos. Tā bērniņi laipojat, ka pietika mūžiņam!”  

Šogad laikā no 15. līdz 19.jūlijam Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Šis pasākums izveidojās 1987. gadā kā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vienotību stiprinošs notikums. Kopš tā laika tas notiek ik gadus pa kārtai katrā no šīm trijām valstīm. Festivāls ir noticis jau 27 reizes, tai skaitā Latvijā – 9 reizes. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šai gadā pasākuma koncepcija (autore Māra Mellēna) paredz īpašu uzmanību pievērst tam, lai festivāla notikumi gūst plašāku atbalsi sabiedrībā. Šai nolūkā apmēram trīs nedēļas pirms festivāla – 27.jūnijā - visos Latvijas novados 27 vietās vienlaicīgi tiks rīkoti Festivāla BALTICA ieskaņas pasākumi.

Sanktpēterburgā, ar "SVĀTRAS" līdzdalību, veiksmīgi aizritējis 4. Latgales kultūras festivāls

Aizvadītajā nedēļas nogalē 13. un 14. jūnijā Sanktpēterburgas Centrālajā kultūras un atpūtas Kirova parkā notika Latgales kultūras festivāls. Pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā un Kirova parka administrācijas veiksmīgai sadarbībai, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, festivāls notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Arī šogad latgalieši priecēja parka apmeklētājus ar dziesmām dejām un rotaļām, kā arī iepazīstināja interesentus ar senajiem latgaļu arodiem. Šogad festivālā piedalījās folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” no Daugavpils un “Sovvaļnīki” no Dagdas novada Andrupenes, savukārt savus arodus prezentēja 20 amatnieki no dažādiem Latgales novadiem – pinēji, audēji, kokgriezēji, keramiķi un daudzi citi.